Reference a ohlasy

od žáků Esoterické školy Martina Ospalíka

"Můj život s Reiki a Shamallou 1024 mi přijde plnější. Více důvěřuji sama sobě a to se úžasným způsobem odráží v mém životě. Jsem velmi vděčná za vše, hlavně za smíření sama se sebou." Petra V.

"Martine, řekl bych, že s Komyo Kai Reiki se daří skvěle - po zasvěcení do 3. a 4. stupně je znát nová energie a dokonce při přiložení rukou na prsa cítím tok energie až v páteři, což dříve nebylo, a také jsem se skusil se jen tak okoupat (opláchnout) s energií 4. shirushi - byl jsem unaven po práci a nástup skvělé jemné energie byl až ohromující." Pavel H.

"Zasvěcení do Kundaliní reiki, to byla opravdu síla. Paráda, Kundaliní reiki mě učarovala, pracují s ní a zlepšila jsem se po fyzické stránce. Dala jsem postupně všechno léčení (vč. karmy a porodní trauma), o polovinu se mi zlepšily otoky nohou." Radka O.

"Samotné zasvěcení Shamballa 1024 byl skutečně silný prožitek - a mimochodem mne velmi pobavil roztomilý důkaz o tom, jak je čas relativní, neboť jsem nabyla dojmu, že se zasvěcení odehrálo za malou chvilku (nejvýše 5 minut), a pak jsem zjistila, že uplynula půl hodina :-). Po tu dobu, co mám možnost se Shamballou pracovat, je to úžasné, cítím velký posun, z čehož se raduji." Pavlína P.

"Již od zasvěcení do Komyo Kai Reiki a Karuna Ki se cítím velmi dobře a vyrovnaně. Zasvěcení do Shambally 1024 proběhlo v harmonii, cítila jsem lehounké brnění, především v rukou a nohou. Proudící energii jsem vnímala silněji než u Reiki. Moc děkuji za Váš čas a srdečně Vás zdravím." Šárka D.

"Děkuji za zasvěcení do energie Orgon - životní síly, bylo opět příjemné jako všechna předchozí. Pracuji s ní podobně jako s Tachyon reiki, je jemnější a teplejší než Tachyon reiki, vytvořila jsem si Orgon přijímač z mého řetízku s přívěsky a funguje. :-)" Marcela Š.

"Martine, děkuji moc za zasvěcení do Shambally 1024. Vše funguje perfektně. Je to až neuvěřitelné... Shamballa je úžasná. Již před lety jsem s ní chtěla začít. Používám denně a baví mě to." Martina S.

"Amaru a Lemurský facilitátor jsem v pořádku přijala, energie proudila, zkouším pracovat se symboly Amary a napojit se na Lemurii. Při napojování cítím tlak na čele a přísun energie. Přijetí zasvěcení Kundaliní Energy provázely pocity jemné energie, jehličky různě po těle,její působení začíná od 1.čakry směrem nahoru k 7.čakře a dále po těle, vnímám místy chlad i teplo. Tantra Reiki je zajímavá energie, uvádí mě do příjemného stavu v oblasti 1-3 čakry, uvolňuje spodní část břicha. Užívám si ji i bez partnera. Kabala Reiki taky moc fajn... :-) intenzivní, pronikající z prostoru celým tělem, jehličková, místy chladivá i teplá. Zasvěcení do Buddhovy Shambally bylo příjemné, je to teplá, velmi jemná energie, pronikala pozvolna do mého těla. Cítím větší vnitřní klid, změnu k lepšímu, povznášející pocity. Energie Bohyně ohně Pelé je pro mě velmi teplá a jemná energie, určitě vhodná pro chladné dny :) zasvěcení proběhlo v pořádku. Všechny energie jsou moc fajn, užívám si je s úctou a respektem." Marci

"Zasvěcení jsem si přijala, vše proběhlo v pohodě a snažím se Reiki používat. Ještě jednou děkuji. Byla za mnou dokonce i kolegyně, která byla dlouhodobě vyčerpaná bez energie a po několika dálkových přeposlání Reiki najednou zářila." Romana H.

"Chtěla jsem Vám popsat své pocity po zasvěcení do Reiki: cítím se silnější a jako znovuzrozená a dokonce se mi zdá,že mi trochu ustoupily mé revmatické bolesti." Alena A.

"Martine, nejprve chci moc a moc poděkovat. Hodně jste mi pomohl. Mockrát děkuji za všechno. Zatím se snažím na sobě s Reiki pracovat a vnímám vše pozitivně (nárůst energie i boj s vlastním egem)." Lenka F.

"Před spaním jsem přijmul zasvěcení do Shambally 1024. Prakticky hned jsem cítil brnění obličeje a přicházely mi "vjemy"... ale pak jsem usnul, což bylo zajímavé, jelikož skoro nikdy se mi nepovedlo usnout na zádech." Martin S.

"Martine, zdravím Vás po zasvěcení do 1. a 2. stupně Komyo Reiki Kai a Karuna Ki. V obou případech jsem zasvěcení přijímala večer před spaním a vždy jsem usnula, nicméně po spuštění proudění energie jsem u reiki cítila po celém těle něco jako příjemnou jehličkovou sprchu a u Karuna Ki rovněž, proudění bylo možná ještě o malinko jemnější. V každém případě to byl vždy velice příjemný a inspirující prožitek. Po probuzení jsem si vždy přečetla větičky "PO" zasvěcení. Po zasvěcení do reiki každý den praktikuji reiki na sobě, stále pročítám skripta a učím se symboly a jejich používání. Cítím se velmi dobře. Jak jsem již uvedla bylo to příjemné a inspirující". Šárka D.

"První tři stupně Kundaliní Reiki byly nádherné. Zvlášt jak síla stoupala podél páteře. Nahoru. Postupně jsem došel až ke 12.stupni. Děkuji." Josef P.

"Vesmírné energie jsou prostě moje cesta. Velmistrovské stupně Reiki mě úplně očarovaly... nevím jak popsat tu krásu a štěstí, které ke mně s každým zasvěcením přijdou. Tohle mi už zkrátka nikdo nevezme, to je moje bohatství. Velmistrovské stupně Reiki pro mě znamenají hodně, nedá se to napsat. Ani jsem netušila co všechno se může změnit. " Lída P.

"Zasvěcení do Abundie bylo tak nádherné... Bylo to jako návrat do mateřské náruče. A bylo to tak silné... Byl to asi nejmocnejsi zážitek. Bylo to uplne jine, jak vše ostatní..." Ludmila K. 

"Děkuji Vám mockrát za zasvěcení do Komyo kai Reiki. Cítím se lehká jako pírko.;) Budu zkoušet všechny Vaše pokyny. Je toho hodně všechno vstřebat a zažít. Zatím ale cítím opravdu obrovskou úlevu. Jsem za vše moc vděčná." Lenka F.

"Děkuji za zasvěcení do Kundaliní Reiki a Gold Reiki, na začátku jsem cítila jemné jehličky a teplo ve spodní části zad, ty pak postupovaly zády do střední a horní části a následně byly cítit i v ostatních místech po těle.   Předchozí zasvěcení do Kristovy Shambally proběhlo v pořádku, díky za něj, vnímala jsem po těle přísun tepla a jemné mravenčení. Všechny energie jsou příjemné, užívám si je a vnímám jak se s každou novu energií posouvám v duchovnu dál, dávají mi vnitřní klid, sílu a životní nadhled." Marcela

"Děkuji Vám za všechny podklady k mému zasvěcení do 4. stupně Shambally 1024. Přiznám se, že nejdříve jsem byla trochu zaskočena, ale mé polopocity vytřídal pocit radosti a úžasu nad vaším přímo geniálním přístupem. Vaše skripta jsou úžasná a podrobná. Dostavil se krásný pocit harmonie, rovnováhy, radosti. Moc a moc Vám děkuji za Vaši ochotu a čas." Jiřina M.

"Mnohokrát děkuji, že jste mě předčistil a připravil na zasvěcení. Zasvěcení do Ra-Sheeby jsem si už přijala... Cítila jsem čakru po čakře. Konečně se už můžu nadechnout, nemám stažený hrudník, ani bolest u srdce. Děkuji mnohokrát ♥️ Přeji krásný den." Dagmar Z.

"Známý měl velký problém s parkováním auta u nich doma, kde se nyní předělává celá silnice, a parkoval až o několik ulic úplně jinde....... od té doby, co jsem mu poslala energii Shambally na ideální místo na zaparkování pro toto autíčko a nastavila to na dva měsíce, najednou žádný problém není a často na něj prý čeká úplně poslední místo v blízkosti jeho domu." Lenka D.

"Prožitek ze zasvěcení do Ra-Sheeby bylo něco úžasného. Děkuji." Lukáš B.

"Martine, děkuji Vám moc... Dávám si Reiki na mé srdce a vrací se mi úsměv do tváře. i moje poraněná duše mi už dovolí se opět smát. Dekuji Vám." Vlasta V.

"Teprve s Reiki jsem dospěla k vnitřnímu klidu. jsem ráda, že jsem si reiki udělala. Říkala jsem si, že jsem si to měla udělat už dávno. Reiki je přesně to, co mi v životě chybělo. Otevírají se mi zde nové krásné věci. Je to pro mě nové a takové krásně hmatatalné. děkuji." Drahu

"Zasvěcení do 4. stupně Shambally 1024 proběhlo opět v pořádku. Vnímala jsem velmi intenzivní teplo až horko v dlaních. Nejvíce jsem cítila proudící energii v mojí levé dlani. V srdeční čakře jsem vnímala teplo a krásný pocit lásky. Na konci zasvěcení mi začaly téct z očí slzy. Bylo to krásné. Děkuji Vám." Hanka

"Martine,už mám za sebou první stupeň zasvěcení do Concordia Caelistus - Síly 354 andělů - bylo to krásné zasvěcení. Vnímala jsem světlo v kruhu, které se mi přibližovalo a vzdalovalo, poté přicházeli andělé, taktéž byli v kruhu." A.

"Děkuji za zasvěcení Merkaby, Mahatmá a Kroniky Akáša, vždy jsem při nich měla zřetelné pocity přísunu energie na různých místech po těle,po zasvěcení Merkaby cítím občas tlak na kořen nosu (3.oko), asi se mi pomalu otevírá.:-) Mahatmá je taky úžasná energie, snažím se jí příjimat každý den.Teď už jen s nimi pracovat, meditovat a užívat si je..." Marcela Š.

"Dobrý den, Martine, ještě jednou moc díky za dnešní zasvěcení do reiki, těším se na vlastní praktikovani a jsem zvědavá na svou další cestu. ☺️" Andrea S.

"Martine, moc Vám děkuji. Zasvěcení od Vás do Komyo Kai Reiki I. a II. stupně bylo krásné. Bylo to jemné a několikrát jsem u toho málem usla a to se mi normálně nestává :-D. Přijde mi, že jsem byla nejdříve léčena a teprve potom začalo zasvěcení. Vnímala jsem střídavě tlak na 7., 6., 5. a 4. čakře a vnímala jsem teplo v dlaních. Vaše skripta jsou krásně zpracované a plné zajímavých informací." H.

"Velmi děkuji za Andělské požehnání. Zažila jsem něco překvapujícího. Mám několikrát operovaný kyčelní kloub... K mému překvapení se andělé věnovali hlavně srdeční oblasti, pak přešli na bolavou pravou ruku a končili u nohou... Léčení s anděly je pro mne zázrak a něco úžasného. Ještě jednou děkuji a přeji vše krásné a dobré." Kamila Š.

"Martine,moc bych vám chtěla poděkovat za zasvěcení energie shamballa,to co děláte je úžasné!😃 Obe dvě zasvěcení do shambally 2002 a shambally 3110 proběhlo v pořádku... Cítila jsem jak mi proudí ve vlnách energie do rukou, mravenčení v nohách i silný tlak do šesté čakry. V zasvěcení chci a budu nadále pokračovat u vás.Až se tato energie usadí opět se ozvu. Ještě jednou z celého srdce moc děkuji !!!😃" Míša K.

"Zasvěcení do Shambally 1024 III. stupně bylo úžasné. Jako první se mi před pravým okem mihl fialovo stříbrný paprsek a potom vše začalo. Vnímala jsem intenzivní teplo a mravenčení v rukách a nohách. Opět jsem v různých intervalech vnímala tlak na 7, 6, 5 a 4 čakru. U 6 čakry jsem v jeden moment viděla (i když jsem měla zavřené oči), že mi do ní rychle proudí zvláštní záře. U 4 čakry jsem opět vnímala pocit obrovské lásky, který se neustále zvětšoval, až jsem měla pocit, že víc již nezvládnu a v tu chvíli se ta láska začala šířit v kruzích do okolí dál a dál :-). Těžko se to popisuje. Slova na ty krásné pocity nestačí. Moc Vám za vše děkuji a opět musím pochválit Vaše úžasná skripta. Již se těším na další zasvěcení." Hana

"Děkuji za krásné certifikáty, skripta a nádherné energie... Včera se sešla celá moje rodina (u mých synů od jejich 18 let komunikace vázne). Pročistila jsem rodinné vztahy a stále jsem dojatá jak to odpoledne bylo úžasné, díky těm nahoře 😇" Ala

"Po zasvěcení do Shambally a do Reiki: Cítím se dobře, mám i dobře placenou práci, která mě naplňuje a baví... celkově - můj život se zlepšil !!! Děkuju." Olga Z.

"Se Shamballou jsem v životě mnohem víc vyrovnaná... cítím se více jistá sama se sebou.... mnohem více si sama sebe vážím a vidím spoustu věcí úplně v jiném světle.... Každý den používám neustále energii a léčení jak pro sebe... tak i pro celou rodinu... kytičky... zvířecí kamarády...." Martina K.

"Zasvěcení do Shambally 1024 1.+2. stupně byl pro mě nezapomenutelný zážitek a já Vám za to moc děkuji... vnímala jsem teplo v nohách a rukách. Celou dobu jsem cítila úžasný pocit klidu a lásky. Nejdříve jsem vnímala to teplo a poté vždy určitý tlak na čakrách, ale nebylo to nepříjemné. Začalo to 7 čakrou a potom to postupovalo na 6, 5 a 4 čakru. Nejkrásnější pocity jsem měla u 4 čakry. Byl to nepopsatelný pocit čisté lásky a také pocit, že jsem se vrátila domů. Určitě si dokončím i zbylé zasvěcení do Shambally 3 a 4 a našla jsem i další Vaše kurzy, které mě velice zaujaly :-). PS: Vaše skripta jsou krásně zpracované." Hana S.

"Martine,děkuji za zasvěcení do Shambally 1024, jsem stále plná euforie:-)) Děkuji,děkuji." Alena B.

"zasvěcení do Shambally 2002 a Shambally 3110 proběhla v pořádku,opět jsem cítila proudění energie, jemné jehličky různě po těle,bylo to příjemné, cítím větší vnitřní klid, uvolnění. Děkuji." Marcela Š.

"Krasny den mistre Martine, chtela bych vas pozdravit a za vsechno podekovat. Byla jsem u vas pred tydnem na REIKI 3 a citim se bajecne, poklidne a spokojene. Zdravim" Marcela S.

"Skripta jsou jako vždycky pro mě velkým přínosem. Při čtení cítím silnou energii Shambally 1024. Ani už neumím napsat co všechno prožívám. Podařilo se mi otevřít svojí 13. komnatu. Jestli úplně celou, zatím nevím...Teď pročítám scripta 3.stupeň s rozšířením. Moc a moc děkuju... a jsem za to šťastná." Lída

"Během minulého roku a ještě i nyní jsem pracovala s kyvadlem a Shamballou pro mou kamarádku....všude samé problémy, vše špatně.....dnes je úplně v klidu, vyrovnaná....mám z ní velikánskou radost :-)" Leňa D.

"Tibetské Reiki mi určitě pomohlo vpřed... největší pokrok je znát uvnitř se zklidňuji,ale jsem teprve na začátku,to mi je jasné.Mám příležitost v životě a musím se stále více a více snažit.Nitro je nejdůležitější a já si plně uvědomuji, že jsem dostal příležitost se vnitřně uklidnit,ten krásný pocit klidu mám poprvé v životě. Vždy jsem se bál a byl nervozní,co pamatuji,ale v tom jsem žil od mala,už dost. Cesta je přede mnou dlouhá,..díky." Pavel

"Dobry vecer,vcera jsem tedy prosla zasvecenim do Merkaby 1.stupne a jiz tohle byl uzasny zazitek.Energie proudila velice intenzivne,mela jsem i zajimave fyzicke zazitky a rano jsem na rozdil od Shambally nepocitovala zadne euforie, ale uzasnou vnitrni spokojenost a radost,takze se citim spravne nasmerovana,sice jeste netusim kam presne ale kazdopadne citim jiz ted,ze to bude posun.Zatim tedy dekuji." Drahomira

"Dnes ráno jsem si vyzvedla poslední zasvěcení... Už teď mám mnohem krásnější a silnější meditace. Moc a moc děkuju. je to nádherné, krásné a jsem šťastná, že jsem v životě potkala reiki a těším se, co všechno se ještě naučím....díky." Lidmila P.

"Chtěla bych vám moc poděkovat za zasvěcení do Reiki a vyčištění čaker. Neustále na ten večer myslím, medituji a hledám rovnováhu v sobě samé. Na videa se podívám postupně. Velmi za ně děkuji." Sandra F.

"DĚKUJI Vám za zasvěcení do Shambally, obě pro mě byla velice příjemná, cítil jsem, jak se mi postupně naplňuje celé tělo nádhernou energií, vůbec se mi nechtělo vrátit zpět do reality. Už jsem si Shamballu vyzkoušel v praxi, ať už při bolesti hlavy, vyčištění mých čaker nebo bytu od negativních energií, atp. Cítím se skvěle plný energie." Pavel Š.

"Po zasvěcení do Reiki mě úplně přestala bolet záda. Děkuji." Milena P.

"mám velkou radost, jak si rychle nechám pomocí Shambally vyléčit svoji migrénu. Když mě chytla, tak jsem brala prášky týden a teď jsem si na chvilku lehla, poprosila a za 5 minut jsem cítila na krční páteři točící horkou energii,až jsem se spotila a hlava přestala bolet... Horko jsem cítila snad jěště půl hodiny. V neděli můj syn dostal velké bolesti v krku,měl celý bílý jazyk a sotva mluvil. Požádal mě a já jsem použila Shamballu, malej se celý spotil, pak usnul, dala jsem mu na stolek velkou sklenici vody, až se probudí, já jsem šla do práce a asi po dvou hodinách mi volal,že se mu ulevilo a převlékl se z mokrého pyžama. Myslím si, že je to nádherný za takovou krátkou dobu tímhle projít." Iveta Š.

"pán Martin, chcela som Vám len napísať, že sa po zasvätení cítim veľmi dobre, uvoľnene a už týždeň dozadu som pocítila akési povolenie zovretia, ktoré ma dlhé roky zväzovalo, takže všetko prebehlo v poriadku:-) Ďakujem Vám veľmi pekne." Alica P.

"Chtěla jsem vám poděkovat. Dcera je už 7.měsíc po transplantaci kostní dřeně, začala už chodit na VŠ, do práce, dokonce hraje i tenis. Myslím si, že kombinace západní medicíny a Reiki byla v jejim případě ta správná cesta. Oběma a vlastně i našemu blízkému okoli posunulo setkání s Reiki životy trochu jinam. Ještě jednou moc děkujeme." Martina V.

"Cítim sa perfektne, nabudene. Pri použití Reiki som cítila preliecenie traumy brucha po náraze a operácii, pravého kolena po fraktúre a prestala ma tiez boliet hlava. To ma velmi potešilo. Ešte raz za všetko mnohokrát ďakujem." Mária A.

"Práve jsem se vrátila od ocniho lekare.. a rekl mi, že se mi primo záhadne lepší zrak, z -4,5 dioptrie mám už jenom -3,25 coz mne trochu šokovalo. Podle mne je to určite tím, že jsem začala duchovne pracovat" Drahomíra

"Chtěla bych Vám ještě jednou od srdce poděkovat za včerejší zasvěcení do energií Saint Germaina. Dnes mi při meditaci "předal" symbol. Díky Vám je mi lehce. Jste vyjimecná bytost..." Jitka P.

"Jsem ráda, že jsem se nechala zasvětit, protože jsem najednou měla v sobě takový zvláštní pocit klidu (jakoby lehkost bytí:-)). Myslela jsem, že to pomine, ale zatím ne:-):-).Děkuju" Lída P.

"Citim se mnohem lépe. Mam vice energie. Zasveceni citim v hlave, brneni v rukach a nohach. Nasledne se citim tak odlehcene a bajecne. Zlepsily se mi hodnoty stitne zlazy, ustoupila migrena i ryma. I pres puvodni pochyby jsem rada, ze jsem do reiky sla. Moc Vam dekuji." Lada S.

"Na víkend jsem pozvala své syny na návštěvu. Nevím co se mezi nimi stalo, ale od puberty mezi nimi komunikace hodně vázne. Den předem jsem poslala Reiki na léčení rodinných vztahů a v sobotu mi jen srdce plesalo: Kluci spolu mluvili!! Byl to pro mne naprosto skvělý a vyjímečný den. Děkuji za Reiki II, vždy mě to posune o kus dál." Alena B.

"Dcera překonala svůj strach a vrátila se do školy dostudovat - díky Reiki." David

"Včera večer jsem dávala reiki manželovi. Trpí na ledvinové koliky a včera ho chytla. Musí vždy sáhnout po algifenu a pospíchat do nemocnice, kde vždy pod narkózou kameny uvolňují. Takto má klidně 6 narkóz během pár měsíců. Večer si algifen nevzal a místo toho jsme zkusili reiki. Bolest přestala, dokonce vydržel až do rána. Každopádně to má poprvé za 20 let bez bolestí. Už to je úspěch. .... Včera večer jsme dali dalších 45 min Reiki. Dnes ráno kamének vypadl přirozenou cestou. Je to již třetí kamének za posledních 6 týdnům, který jsme z ledvin dostali ven. Tentokrát jsme zvládli utišit i bolesti, nemusel brát prášky a byl ušetřen zbytečné operace a narkózy." Andrea J.

"Jsem velmi spokojena, tato škola mě totálně změnila život a jsem moc ráda že jsem si intuitivně vybrala tak dobře. Velice doporučuji i těm co si potrpí na top kvalitu, úroveň a hlavně láskyplný přístup mistra učitele." Lucie Š.

"Reiki mi vyléčila dlouhotrvající bolesti zad." Marie B.

"Myslim, ze zasveceni dosedlo bajecne. Reiki je moje srdcova zalezitost :-)." Marcela S.

"Pouzivam reiki i shamballu skoro kazdy den pro sebe a jsem klidnejsi a taky lip spim." E.

"Dakujem vam velmi pekne ze vcerajsiu terapiu. Velmi som sa na nu tesila. Som vam za nu velmi vdacna. Uzila som si ju. Nadhera. Super. Nespomenula som vam to v nasej predoslej komunikacii, ale mam zapal zaludka. Trapila som sa s nafukovanim brucha a s tym suvisiacimi symptomami. V praci som si musela vziat volno, nezvladla by som to. Po zvysok dna som mala silnu potrebu oddychovat, taka unava, z ktorej som mala dobry pocit. Co je vsak dolezite a chcem, aby ste vedeli, ze sa mi velmi ulavilo. Este raz, velmi, velmi sa mi polepsilo." Janka H.

"Dekuji za zasvecení s Rozšírením Reiki 2. Konečne jsem spala celou noc a nechodila hodiny po byte. Dekuji a preji pekný den!" Eva M.

"Dobry vecer. Nevim jak jste to dokazal, ale jsem uplne bez mnou zminovanych problemu. Chtela bych to taky tak umet. Moc jsem vam vdecna." Yvona M.

"Manžela začal včera bolet zub .. požádala jsem o pomoc při léčení Shamballou a ještě jsem přiložila ruce ke spodním čelistím ...úplně mě hřály ruce a cítili jsme oba proudění a pak úlevu. Jsem šťastná a moc vděčná ..jak to krásně funguje :)) Se Shambalou je moc hezká a zábavná práce...moc mě to baví" Ilona, Slavkov

"ďakujem za materiály a hlavne za zasvätenie. Bol to veľmi príjemný zážitok a už teraz sa teším na ďalšie Reiki :)" Dáša D.

"dnes večer jsem zkoušela na 10 min vaši Ježíšovu techniku z Rozšíření 1. stupně Reiki. Příjemně mě to zahřálo a jsem skoro v pořátku,hlavně mě jako mávnutím proutku přestat bolet hlava." Yvona K.

"Jsem velmi stastna, ze mne k Vam Andelé dovedli :-) . Mate vsechno to, co jsem dlouhou dobu hledala. cela Vase skripta jsou udelana moc hezky a jeste jsem se s nicim takovym nesetkala. Kdybyste videl, co jsem dostala za materialy jindy, tak byste se pobavil-nechci ale nikoho shazovat. Cetla jsem knihy a snazila se sama vzdelavat, ale Vy mate svá skripta opravdu moc hezky udelané." Soňa P.

"Učíte jednoduchým spôsobom a ľahko,ale s patričnou úctou a hĺbkou a pokorou! Ja som zástanca viery v to,že všetky dobré veci sú jednoduché. Liečenie ľudí by malo byť jednoduché a ľahké,aj lieky majú svoje opodstatnenie,často sú ľudia chorí zo svojho životného postoja,ktoré so sebou nesie chorobu. Klobúk dolu,ešte som nestretla človeka ako Vy. Tie skriptá od Vás sú presne to,čo potrebujem vedieť. Je vidieť a cítiť,že to robíte poctivo a s radosťou, Nikdy som nevedela,ako mám uchopiť prácu s kyvadlom,viem s ním robiť,aj mám knihu ,ale zdalo sa mi to veľmi zdlhavé. Včera som skúšala s ním robiť s Vašou tabuťkou,a bola som prekvapená,ako dobre to funguje. Veľmi ďakujeme za všetko!" Sylvia

"Při zasvěcení mě přestal bolet zub." Ilona, Český Těšín

"ráda bych Vám poděkovala za včerejší krásný zážitek. Při zasvěcení do Reiki III byl včerejší zážitek mnohem intenzivnější, barvitější než dříve. Své pocity bych shrnula takto: cítila jsem hned na začátku silnou energii v kříži, v bedrech. Následovaly uši. Potom probíhalo takové hřání v pravé polovině obličeje, přímo jsem cítila pravou nosní dírku, jako by se uvolňovala. Slyšela jsem rezonovat zvuk v hlavě B-) . To vše v záplavě silného světla. Uviděla jsem vnitřním zrakem výrazně vybarvené listy a květy. Potom mě zaplavila modrá a fialová barva. Vrátilo se světlo a prolétla jsem se jakoby vesmírem. Opět mě zaplavuje modrá s fialovou barvou. Asi po 15 minutách cítím silný příjemný tlak v dlaních, polévá mě horko, tlak v dlaních se stupňuje. vzduchem prolétne nějaký znak - symbol Reiki, střídá se různě intenzivní světlo. cítím znovu ten pocit uvolnění tlaku v uších a hlavě, jde to až do krku. Vím, že to znamená zvýšené vnímání. Světlo postupně slábne, až se ztratí úplně. Na chvíli mě přemůže kratičký mikrospánek. Cítím klid a mír. Když po chvíli vstávám ze židle, motá se mi hlava. Byl to velmi silný a krásný zážitek. Moc děkuji, kdo nezažil, těžko si to dovede představit." Milena K.

"chtěla jsem poděkovat za zasvěcení. Nejdříve jsem z toho měla takový rozpačitý pocit, ale jak jsem to vyzkoušela, viděla jsem, že to funguje moc hezky. Zážitek je to moc příjemný." Ivanka J.

"jsem spokojený. lékaři mi řekli, že je to zázrak, jak se mi ta noha zahojila" Vlastimil B.

"Energie mi přišla, byla krásná (bílé světlo a korunní čakrou do hlavy) a jemnější. Děkuji Vám mnohokrát a po přečtení Vašich materiálů.... co dodat chtěla bych Vám složit velikou poklonu!!!" Bohumila K.

"Velice mě zaujaly skripta...MOC DĚKUJI...ZAJÍMAVÉ informace i rady...některé by mě ani nenapadly. jsem moc šťastná a vděčná za vše, že jsem tu a mohu si tu žít a pracovat na sobě a tím pomáhat i ostatním ....má to smysl. :-))) Když jsem četla vaše skripta ....tak jsem cítila takový velký závan energie...mrazení a přitom uvnitř pocit horka až jsem se z toho rozbulela... ale štěstím. Tolik jsem si toho dříve neuvědomavala, ale už jsem jiná a pořád lepší i nějak klidnější a hlavně hodně vděčná za vše :-). po zasvěcení přišel takový klid uvolnění a naděje a chuť do života ...Měl jste pravdu cítím více energii.. cítím jak krásně proudí a chodí více informací i odpovědí...je vše úplně jiné a lepší.... :-) Takový pocit jsem měla když jsme stáli s manželem v kostele a říkali si svě "ano" a když jsem zjistila že čekám syna a pak jej porvé uviděla...:-)." Ilona K.

"děkuji vám za zasvěcení. Bylo to hezké. :)" Jiřina K.

"Ráda bych se s Vámi podělila s pocity se zasvěcením. Cítila jsem teplo a příjemný tlak na 4. čakru a proud do levé a pravé dlaně. Samozřejmě jsem během chvíle spala až do rána. Cítím se klidná, vyrovnaná." Anežka V.

"Děkuji za zasvěcení. Bylo to velice příjemné, jemná energie,která ovšem má svou sílu." Petra K.

"Děkuji Vám za zasvěcení.Cítím se skvěle, dříve jsem řešila spoustu problémú,cítila se blbě a teď se dá říct,že není nic co stojí za to abych si dělala starosti a nervy. Přítok energie u zasvěcení jsem cítila jako tlak na čele u kořenu nosu a na temeni hlavy. Cítím se skvěle.Je to velmi hezký pocit,když mohu energií pomoci druhým." Daniela Š.

"Martine, byly to pěkné chvilky silné energie. Cítila jsem se velmi uvolněná. Nějak se mi i hlava pročistila. Děkuji. Vyzkoušela jsem si druhou stranu. Jsem zvyklá energii posílat, a tak o to víc to byl příjemnější zážitek, když si člověk vyzkouší být příjemcem. Sama na sobě praktikuji každý den pročisťující energie, ale tak silné zážitky nejsou, jako když posílá energii někdo jiný. Moc Vám děkuji. Mějte se moc pěkně." Eva H.

"Je to nádherný pocit. Cítím to brnění, jak stoupá a končí někde pod očima. Myslela jsem,že to půjde dál nahoru. Jindy vnímám tlak na třetí oko." Stanislava N.

"Bolo to krásne , teším sa na prácu s energiou." Otto M.

"Jen Vám chci ještě poděkovat za včerejší zasvěcení - mooc pěkné, je to nádherná energie a kupodivu jsem se po dlouhé době i vyspala :-)" Jana T.

"Děkuji Vám mnohokrát za zasvěcení do Shambally 2002, opravdu jsem to krásně cítila. Dokonce je potřeba, abych se opravdu ukotvovala, cítím to nějak hodně silněji. Vypadá to velice dobře, že jsem opravdu na správné cestě, hodně vecí se zlepšilo a posunulo k lepšímu. Taky bych Vám chtěla poděkovat za tak úžasná skripta opět, také za certifikát. Mým záměrem do budoucna je v Shamballe pokračovat. Děkuji mnohokrát za všechnu tuto Vaši pomoc a zdravím." Petra S.

"chtěla bych vám moc poděkovat za neopakovatelný zážitek. Při zasvěcení jsem měla pocit že mé tělo nemá žádnou váhu,bylo to jako plout ve vzduchu.Pocit maximálního uvolnění a oproštění od veškeré tíhy.Viděla jsem nejdřív černý kruh okolo kterého obíhala výseč fialové barvy,později se přes tento kruh přelévala jakoby barevná mlha,ve které také převládala fialová,která se ke konci změnila v růžovou." Alžběta K.

"děkuji za iniciaci, skripta i certifikát. "zvláštní" zážitky nemám, při zasvěcení jsem poslouchla příjemnou hudbu, kterou si pouštím pro uklidnění, odpočinek, myslela jsem na příjemné věci. fyzicky jsem cítila mírný tlak v hlavě, na krku, hrudníku, na břiše, na ramenou.....pak kromě hlavy na ostatních místech i příjemné teplo. celkově je mi příjemně" Renata B.

"moc děkuji za zasvěcení do Shambally I a II st. Zběžně napíši pocity: hřátí rukou, později tlak na celé plosky nohou až po kotníky. už jsem zkoušela Shamballu na sobě. Mám problém s ramenem a o hodně se mi to zlepšilo. Jsem nadšená." Marie, Kadaň

"děkuji za příjemné zasvěcení." Jan Š.

"Veľmi Vám ďakujem. Opäť sa na mne potvrdilo, že ak je žiak pripravený - majster sa nájde. Zasvätenie bolo krásne, vnímala som ho ako uvoľnenie v oblasti 3.čakry, v zmene rytmu a voľnosti dýchania a krásnych pocitov v srdcovej čakre, pomocných čakrách na hlave." Sylvia

"ďakujem mnohokrát za zasvätení :-). trvalo 53 minút. Bolo veľmi intenzívne ... a príjemné ... Mala som troška obavy z reakcií po zasvätení, ale tie boli minimálne. Ráno, krátko po siedmej som pocítila opäť silný prílev čistej svetelnej energie ... ani neviem koľko to trvalo, zostala som v posteli a tak som aj zaspala :-). Takisto ďakujem za diplom." Věra H.

"Zasvěcení proběhlo tak, že jsem nejdříve cítila zklamání, nedělo se nic, ale najednou to vypuklo a cítila jsem vlny tepla od šíje do hlavy, tlak za čelem, mravenčení v obličeji, pak to postupovalo dolů a ztrácelo se, ke konci jsem cítala silné mravenčení a brnění od země v nohách a to zase postupovalo nahoru. Nakonec jsem zjistila, že to trvalo minimálně do 23. hodin, protože jsem se podívala na hodinky a bylo už 23.15 hod. Takže děkuji za zajímavý zážitek." Marie V.

"Zasvěcení do Ra-Sheeby proběhlo v pořádku ,krásný zážitek ,fialové a zelené mlhy se žlutým a zlatým ohňostrojem. Energie je krásná." Petr Š.

"děkuji za hezký zážitek,skripta i krásný certifikát!Určitě se brzy ozvu na 4.stupeň,až trochu"strávím" trojku." Mária V.

"Já jsem cítil silný proud energie přes temenní čakru do celého těla asi tak 20 minut a manželka viděla proud světla. Děkujeme za zasvěcení " Tom a Jana S.

"Moc Vám děkuji za zaslání.Skripta jsou krásná." Šárka L.

"V rodině se mi po zasvěcení do Reiki samovolně očistily vztahy, kdy se spolu začli bavit i členové rodiny, kteří se spolu nebavili od smrti babičky - kvůli majetkům. Děkuji." Petra S.

"Velice silně jsem vnímala čakry od 4-nahoru, jinak od té doby co pracuju se Shamballou mě při práci s ní jemně brní celej člověk. Po skončení zasvěcení jsem čekala, že neusnu ale usnula jsem okamžitě.Děkuju za certifikát. Těším se co mi bude nový stupeň přinášet dál- pracuju s ní každý den." Marie S.

"děkuji Vám za včerejší zasvěcení. Moje pocity při zasvěcení nebyly nijak silné, nebo neobvyklé (u mě jsou ale takové reakce obvyklé). Jediné co jsem postřehl byl slabý tlak na ramenou a za krkem. Doufám, že tímto zasvěcením jsem udělal další malý krůček na cestě za poznáním." Václav S.

"zasvěcení bylo úžasné. cítila jsem krásnou energii a pak mi začaly pocitově "hořet ruce" a viděla jsem vnitřním zrakem krásnou modrou až do fialova záři/světlo, i zelená se tam v jednu chvíli prolínala. prostě nádhera to se nedá slovy ani popsat. moc děkuji." Pavlína Š.

"děkuji Vám za zprostředkování, skripta i certifikát. Byl to jeden z nejkrásnějších meditativních stavů, jaké jsem prožila. Děkuji :-) . Překvapilo mne, že energie byla teplá až žhavá, ještě teď ji cítím v některých částech těla. Doufám, že pálila vše zbytečné :-) . Už teď se těším, že až vše zpracuji a vyladím, budeme pokračovat dál." Zdeňka P.

"Jsem ráda, že jsem si vybrala na zasvěcení vás...." Hana A. O.

"Dobrý den, pane Ospalíku, velmi jsem se těšila na novou diagnostiku stavu čaker po Vaší harmonizaci a s touto jsem velmi spokojena. Samozřejmě se snažím starat se o své čakry i sama a v nejbližší budoucnosti se k Vám objednám na další zasvěcení. Ještě bych měla mít od Vás k dispozici jedno zasvěcení zdarma, tak bych si je chtěla vybrat.Brzy napíšu. Přeji hezký den." Vendulka

"Jsem velice moc spokojena,nemam co k tomu víc dodat,perfektní.Moc děkuji." Hana Š.

Co se vám líbilo?: "Práve to že som to hohla absolvovať v pohodlí svojho domova." Anna B.

"ďakujem za príjemný zážitok. Ešte než si prečítam skriptá, pokúsim sa napísať svoje dojmy: Takmer po celý čas zasvätenia som sa cítila byť v čakrovom kanáli a vnímala som krásnu pulzujúcu energiu celou bytosťou. Najintenzívnejšie som vnímala 2.čakru - zrejme v nej bolo najviac blokov. Silne pracovala aj pomocná čakra v zátylku hlavy a čakra tretieho oka. Zasvätenie ma naladilo "veselo". S úctou" Silvia B.

"Děkuji, jsem moc spokojena s Vaším přístupem i rychlou komunikací, vše co jste slíbil, jste dodržel, určitě budu Vašich služeb využívat i nadále. Moc děkuji, krásné léto , s láskou Romana" Romana K.

Co se vám líbilo? "celkem podrobně popsané příznaky " Iva V.

"Velmi pěkně zpracované zaslané čakry.V dnešní době je každá takováto aktivita velmi ceněna.Těmi kdo dokáží ohodnotit a matičkou Zemi a dalšími kolem.Přeji hodně sluníčka nejen na duši." Vlastimil K.

"Moc děkuji, bylo to hezké. Skripta jsou úžasná." Alena D.

Co se vám líbilo? "vše,co se dělo při zasvěcení. já jsem byla spokojená" Ludmila K.

"Mockrát děkuji za zasvěcení a za skripta. Při začátku, po celou dobu i po skončení jsem cítila veliký tlak na šesté čakře...po celou dobu se mi zahřívaly dlaně a tlak na třetí čakře byl také zřetelný. Po dobu zasvěcení jsem cítila šimrání v obličeji a určitých částech těla - domnívám se, že energie proudila v meridiánech. Bylo to úplně něco jiného než dosud." Petra K.

"nejde to popsat slovy-krása. velmi dobře vše zpracováno,ochota,další zájem o žáka atd. obětavý přístup k žákovi" Jan K.

"děkuji pěkně, bylo to pro mne opět moc zajímavé. Předchozí zasvěcení jsem vnímala na úrovni těla a tentokrát jsem cítila, jak se děje něco v auře 8-)" Zdena, Praha

"Osobní přístup,krásně vypracovaná skripta a ochota." Hana K.

"děkuji za zasvěcení patřičně jsem si to vychutnal. A skripta? No je to paráda - tolik věcí jsem nevěděl..." Ondřej B.

"Jednání a přístup k člověku super. A zasvěcení také, vždy jsem měla nádherné prožitky a moc děkuji. A s energiemi pracuji pořád. Takže je to perfektní." Alena K.

"Z Vašich skript opravdu nejvíce čerpám a že zasvěcení od Vás jsou velmi kvalitní. Děkuji za to." Eva

"Napíšem len toľko : S takýmto prístupom som sa ešte nestretla. dávam 100%." Jana W.

"kurs je možné číst kdykoli kdy mám čas se soustředit v klidu a kurzy jsou dobře a srozumitelně vypracované" Jarmila K.

"děkuji za hezké zasvěcení, zaslání certifikátu a vylepšených skript k reiki. Asi prvních 10 - 15 minut jsem cítíla velký tlak do hlavy. Zasvěcení mělo charakter okamžitého léčení. Energie proudila tam, kde byl problém. Dnes jsem se někde od jedenácti hodin cítila báječně, přestože prožívám náročný životní předěl. Před chvilkou jsem vstala a cítila se snad o pět kilo lehčí. :o) Ještě jednou děkuji." Krista J.

"Zasvěcení opět bylo moc překrásné. Archanděl Rafael stál přímo za mnou. Přítomen byl také archanděl Michael. Atmosféra báječná, nejdříve velký příliv energie v barvě zelené, dlaně doslova "pálily". Barvy se začly střídat, zelená, modrá, fialová. pak byla tma a po chvilce se rozsvítilo." Věrka N.

"Dobrý den, předně děkuji, že jste mi zaslal bezplatný kurs.Nečekala jsem, že se mi ještě budete nějak věnovat" Romana D.

"rychle reakce, spolehlivost, a prijemna komunikace" Yvette H.

"kamarátsky prístup, ponuka služieb, skriptá" Kristína V.

"Moc děkuji za zasvěcení. Bylo to plné energie, cítila jsem jak se mi otevírá Třetí oko, srdeční čakra a vůbec energii po celém těle, jak se mi to běžně děje...ale určité fáze měli opravdu sílu, viděla jsem různé barvy, což také mívám a opravdu jsem si to užila, i přestože některé energetické toky vnímám tlakově." Petra K.

"Zdravím. Bol som zasväcovaný do reiki a do kundalini reiki u inych, ale skusil som tuto školu a bol som velmi prekvapeny pristupom. Vzdy ked som mal nejake nejasnosti mi boli vysvetlené a naviac mi volal učiteľ- majster :-) Ospalík na svoje náklady, čo ma taktiež milo prekvapilo. Tlačené materialy mi poslal poštou. Zasvietenia boli super. Už teraz mam dohodnuté Shamballu 3 a 4 lebo ma nadchla silou, ale ako je tu napísané, je dobre mat aj reiki aj shamballu. Dakujem a tešim sa na ďalšiu spoluprácu :-) s pozdravom Robo." Robert L.

"děkuji mnohokrát za zasvěcení, naladění i za propracovaná skripta. žila jsem v posledních dnech,díky energiím Shambally na obláčku klidu, míru a požehnání" Zdeňka P.

"Zasvěcení bylo nádherné.Sehnala jsem si krásný velký křišťál,vyčistila a hned použila. :-) Hodně mě brněla ústa a kolem očí. Prostě nádhera. Děkuji moc." Stanislava N.

"Pocity při zasvěcení 1. a 2. st. Shambally 1024 byly skvělé, nepopsatelné. Tato energie je velmi silná a příjemná. Velice dobře se s ní pracuje. Je jednodušší oproti energie Reiki, při které se musí člověk naučit vizualizovat symboly a své požadavky pronést přesně a 3x, aby energie proudila. Navíc tolik v těle neproudí, jak je tomu u Shambally. Jsem velice spokojená se zasvěcením na dálku. Měla jsem dva učitele při osobním zasvěcení a ani jeden z nich neměl takový zájem o zdokonalení se žáka, právě naopak. Když byl problém, odpověď byla jen přikládejte ruce a poproste anděly. Jsem velice vděčná za to, že jsem našla vaši školu a věřím, že to není mé první, ani poslední zasvěcení s absolutní spokojeností, jak přístupem, péčí o žáka i milými, naučnými dárečky. Nikdy jsem se s takovou péčí nesetkala a moc vám děkuji, protože takový přístup jen přispívá k tomu, aby na sobě člověk pracovat a to jsem potřebovala. Děkuji Vám z celého srdce." Jolana K.

"Mockrát Vám děkuji za zasvěcení. Opravdu Shamballa je neuvěřitelně krásná energie, jsem nadšená. Děkuji za skripta, ještě večer jsem si je musela prostudovat, jsou báječně zpracované, vše je jasně vysvětleno. Nádhera." Iva K.

"Musím Vám napsat jak moc na mě zapůsobila Vaše skripta: Jedním dechem jsem si přečetla. Ani ve snu by mě nenapadlo, čeho je univerzální léčebná energie schopna. Je to úžasné jen o tom číst, natož to prožívat. Jsem opravdu moc ráda, že mi přišla Shamballa do života a já ji díky Vám budu prožívat. Děkuji." Dana Š.

"Poskytujete mi kvalitní zasvěcení, kvalitní, úplnou výuku a opravdový zájem o můj postup. Poskytujete vše, co víte. Věřím, že s Vaší pomocí dojdu tam kam chci. Děkuji." Martina K.

"vase skripta k jednotlivym stupnom reiky som precital. Su napisane moc pekne. Musim priznat, ze som si opravil laicky nazor na techniku usui reiky. Aj k symbolom citim pozityvny vztah. Obzvlast pri vzhliadnuti 1. symbolu mnou prebehla triaska. Vidno, ze su symboly reiky nabyte uzasnou energiou. Este raz vam dakujem." Frantisek M.

"Zážitek užasný. Při zasvěcení mi vždycky začnou příjemně pálit dlaně. Bylo mi jako na moři, ale velice příjemně. Mockrát děkuji" Soňa Z.

"cítím se dobře,každé ladění čaker jsem poznala,jsem vyrovnanější,citlivější,..byl to krásný pocit,..s pozdavem rásného dne a poděkováním." Ladislava B.

"Pri všetkých zasväteniach, absolvovaných u Vás, som cítila energiu, na rozdiel od predchádzajúcich, absolvovaných na kurzoch, kde som vnímala farby. Vnímanie energie zosilnelo
v druhom zasvätení, keď som ju cítila aj v dlaniach a na chodidlách. V ďalšom zasvätení som si pri vnímaní energie v základných čakrách" Štefana K.

"Děkuji za zasvěcení a jestli můžu, rád bych napsal pár poznatků: Trochu jsem podcenil čas na přípravu, nicméně jsem to zvládl. Jinak jsem si zasvěcení užil, připadlo mi to jako 15-20 minut, ale reálně utekla celá hodina. Cítil jsem v některých chvílích jemné brnění ve dlaních jako by v nich něco rotovalo, někdy v celé levé polovině těla činnost srdce a asi 2x průchod nějakých vibrací nebo vlnění od nohou směrem ke hlavě. Opakovaně si teď pročítám skripta 1. stupně a věřím, že brzy budu moci pokračovat." Miroslav L.

"Oceňuji profesionální a přitom srdcem vyladěné služby. Dále pak možnost dotazů a skutečnou zpětnou vazbu. Jsem velmi spokojena. Vše je v pořádku. Děkuji" Václava P.

"děkuji mnohokrát za zasvěcení i za obsáhlá skripta, která pomáhají uvědomit si hluboké vnitřní pravdy a ukazují cestu, jak s nimi pracovat, aby se opět staly naším, už neodcizitelným vlastnictvím. Pro mne to je dál o práci na prosvětlení všech nánosů, které nám byly implantovány. Díky za tu možnost a díky Vám osobně za přijatelnou cenu, kterou jste stanovil pro předání-aktivaci základních kódů. Díky tomu si mohu pomoc Shambally dovolit a urychlit tak cestu k opravdovému mistrovství na základě vlastního spojení a vhledu. Po té se i já s nekonečnou radostí a láskou podělím a předám dál" Zdeňka

"Líbila se mi rychlost a zodpovědnost p.Ospalíka" Ivana S.

"Moc děkuji za krásné zasvěcení." Radka A.

"Jsem rad, ze Vas mohu kontaktovat, kdykoli a ze mi podle svych moznosti a casu odpovite na me otazky. Ktere se tak nejak vznikaji s tim jak clovek pracuje s energii a nebo ho v ramci Vaseho kursu neco napadne s cim si sam moc nevi rady. Rad bych Vam chtel podekovat za Vas osobni pristup a at se Vam dari." Petr K.

"Spokojená jsem velmi. Vždy rychlou odpovědí, což značí opravdový zájem o klienta. Krásným, výstižným zpracováním skript, certifikátu. Jak jsem se již zmínila ve svém emailu ze všeho vyzařuje láska. Průběh svého zasvěcení popíši ve svém emailu. Co ještě by jste chtěl změnit? To opravdu nevím, pro mne je vše na jedničku s hvězdičkou. Já osobně si velice vážím Vaší práce, pouhým slovem děkuji to snad ani nejde přesně vyjádřit. Jsem ráda, že jsem byla přivedena do Vaší školičky.Třeba se někdy i osobně setkáme. Ještě jednou mnohokrát děkuji!" Alena Č.

"prijemny, ochotny a hlavne spolahlivy. To co bolo slubene, bolo aj dodrzane. :) nemam vyhrady" gabika p.

"Velmi dobra komunikace, vztricnost a uzasne nabidky. Myslim, ze jsem si lepe vybrat ani nemohla. Vzdy doporucim tyto stranky, bude li moznost a urcite brzy se zase ozvu. Jelikoz me cile jsou vyssi, tak pocitam nadale se zasvecenimi i do budoucnosti. Martine, mate velmi dobre srdce, znalosti a velmi dobre vse propracovane. Moc dekuji." Emilia T.

"děkuji za čas, který jste mi věnoval při zasvěcení Shambally. Čas zasvěcování jsem prožila v klidu, byly to příjemné chvíle. Dlouho se mi to nestalo, ale měla jsem chuť si při práci zpívat a ráno mi vše připadalo takové čisté a zářivé. Ještě jednou děkuji" Věnceslava H.

"Vždy bylo jednání slušné a rychlé." Roman R.

"Líbí se mi , jak je vše krásně , srozumitelně popsané. Stačí jednou přečíst a vše je jasné. Moc se mi líbí srozumitelnost a podání kurzu. Moc děkuji. jsem s kurzem a jeho podáním naprosto spokojena." Iva K.

"Som velmi spokojná aj s pristupom" Blanka R.

"páčil sa mi Vaša ústretovosť a celkový prístup. netreba meniť nič" Božena

"Těším se na každé zasvěcení. Je to nepopsatelný zážitek cítit, jak ve mě koluje proud pozitivní energie. Moc vám děkuji. Již jsem si vybrala další kurzy, na které se moc těším." Jolana K.

"Jiz po nekolikate sem vyuzil uceni a vedomosti pana Mistra Martina Ospalika, ma profesionalni, ale taky lidsky pristup k nam Zakum. Pokazde kdyz se naskytne neco noveho s cim si clovek nevi rady a nebo nema takove zkusenosti vzdy ochotne poradi a pomuze." Petr K.

"Bol som zasvätený do 3.stupňa USUI REIKI - majter, odvtedy sa dá povedať , že si už neviem predstaviť ani jeden deň aby som to nepoužil." František

"Vaše skripta jsou nejlepší, jaká mi přišla do rukou. Mám materiály ještě od dalších dvou mistrů, ale jsou neuspořádané, neucelené, chaotické, útržkovité. Musel jste si při jejich sestavování dát práci. Moc hezké a srozumitelné. Děkuji." Týna

"Srdečný přístup a ochota. Je cítit, že to děláte s láskou." Hanka R.

"Dekuju,ze jste se mnou v kontaktu,a dekuji za diagnostiku caker.Uz se moc tesim na nase duchovni setkani.Se srdecnym pozdravem" Renata S.

"Som velmi spokojna s p. Ospalikom a som velmi rada, ze som si vybrala prave jeho a jeho skolu. Rychla komunikacia, seriozny pristup, trpezlive odpovede na otaaaazky :) zelam Vam vsetko dobre a nech sa dari :)" Gabka

"Díky Vám, bylo to úžasné. Ze včerejšího zasvěcení Ra-Sheeby: Měla jsem vizi , svého minulého zivota v Egyptě. Bůh Ra a ostatni mi řekli, "vítej doma , na tohle jsi čekala stovky let, tato energie se vrací zpět k tobě"." Pavlína G.

"Vždy cítíte zasvěcovací energii, jak vás zasvěcuje, obdlokovává a zprůchodňuje pro danou energii. Shamballa je navíc mnohem silnější než reiki, takže mnohem lépe vnímatelná." Šárka

"MAXIMALNE SPOKOJENA S POSKYTOVANIM INFORMACI, VSE PROBIHALO DLE DOMLUVY, UZASNY LIDSKY PRISTUP A PECE. NENI CO MENIT, LEPSIHO MISTRA BYCH TEZKO HLEDALA." IVANA C.

"Rychla domluva s Vami, ktera vzdy plati." Zdenka S.

"Zažila jsem v závěru zasvěcení krásný energetický skok. Něco se zprůchodnilo, nádherně se mi dýchá. Ze srdce děkuji." J.

"líbí se mi přístup,ochota ač jsem pana Ospalíka vživotě neviděla a přesto cítím že mu naprosto duvěřuji." Marie F.

"Jsem spokojena s přístupem, s maximálním pohodlím, při kterém v domácím prostředí zasvěcení probíhá, se způsobem zaslání skript obratem. Líbí se mi, že jsem schopna rozeznat začátek i ukončení zasvěcení, vnímat obrazy a jejich vypovídací schopnost. Což samozřejmě vypovídá o Vašem přístupu k žákovi. Každé zasvěcení je nezapomenutelný zážitek. Díky." Milena K.

"Děkuji Vám, mé zasvěcení bylo ůžasné a v naprostém pořádku.Děkuji za zaslaná skripta." David G.

"bylo to moje první zasvěcení a bylo nádherné.Moc vám děkuji za vše a těším se na další.Všechny mé dotazy zodpovězeny.Vše proběhlo ok." Helena R.

"Děkuji za zasvěcení do Shambally. Pročítala jsem si Vaše skripta a musím za ně také poděkovat. Dostal se mi do ruky dříve cizí manuálek a ten nebyl zdaleka tak přehledný a "praktický" jako váš.Markéta S.

"Vaše iniciativa ohledně dalšího vzdělávání, kterou nám nabízíte. Přehlednost a srozumitelné zpracování podkladů. Jsem spokojena." Lenka L.

"vaši schopnost léčení pomocí Shambally bych zhodnotil jako velice dobrou. Nemám důvod myslet si něco jiného." Míra L.

"Líbí se mi vše. Byla jsem zasvěcena do všechn stupnů Shambally a to na dálku. Vždy jsem po cítila energii a o to více jsem tomu věřila. Též skripta jsou přehledná a dobře zpracovaná i obsahově. Též jiné nabídky zasvěcení jsou lákavé a příjemné. Takže doporučuji" Alena D.

"Líbil se mi Váš přístup k Vašim žákům." Vávra

Co se vám líbilo? "Rychlá odpověď na dotazy, rychlé doručení skript a certifikátů (i jejich spracování), spousta bonusů a dárečků zdarma, líbí se mi možnost další konzultace a tak dále.. je toho opravdu hodně :)" Luděk R.

"Líbila se mi komunikace . Kontaktování žáků , nabízení pomoci . " Šárka B.

"Krásný pocit při zasvěcování, kdy mé tělo ležící na podložce, jakoby bylo taženo nějakou silou směrem dolů, takže jsem nehybně ležela a vnímala každou sekundu co se bude dál dít. Po nějakém čase to ustalo a já usnula. Jsem maximálně spokojena a za to Vám patří velký dík" Iveta V.

"Pane Ospalíku, obdržela jsem Vaše skripta k Usui Reiki a jsem opět mile překvapená její kvalitou.Protože jsem byla zasvěcena do Reiki jiným mistrem než Vámi, mohu srovnávat. A když jsem na Vašich stránkách zjistila, jak jsou obsáhlá Vaše skripta k Reiki, byla jsem v šoku. Všechny Vaše materiály jsou bohaté na zajímavé informace, mají svou osobitost a je z nich cítit, že velmi tuto činnost milujete (myslím tím práci s energií a psaní) a navíc se mi líbí, že máte i smysl pro humor. Určitě se budu dál učit ve Vaší škole neboť mě obohacuje a dodává mi sebedůvěru." Vendulka M.

"Nejvíce se mi líbilo, že jsem zasvěcená v naprostém klidu domova. V naprosté většině používám shambalu a fialový plamen, nutno říct že s úspěchem. Děkuji." Jana J.

"děkuji mnohokrát, bylo to úžasné a určitě se na vás obrátím i o další stupně." Janka J.

"Vše je dobře srozumitelné.Vhodné i pro začátečníky" Hana P.

"Libila jsemi rychlost a velky vyběr terminu.Vyborna byla i komunikace" Ondřej M.

"Ze srdce Vám děkuji za zasvěcení. Už jsem dnes zkoušela používat, je to velmi příjemný pocit. Ke všemu po zasvěcení mám neuvěřitelné množství energie a elánu." Iva K.

"Děkuji za zasvěcení,celé zasvěcení u mě probíhalo trochu déle,asi 2 hodiny-i když jsem úplně nespala,byla jsem v takovém nějakém polospánku,ze kterého se mi nechtělo zpátky.Nejsilnější energii jsem cítila v okolí spánků a temene,kde jsem cítila jako by mi tam někdo krouživým pohybem hlavu masíroval,vše šlo ve vlnách.V dlaních jsem cítila tlak a pocit uvolnění a bezpečí. Ještě jednou děkuji" Květa T.

"Já jsem necítila příliv energie v dlaních - pouze brnění v nohou. Děkuji moc, zdravím" Zdena K.

"Děkuji za zasvěcení a nádherná skripta. Zasvěcení bylo nejintenzivnější co jsem zažila, bylo to jako jízda na horské dráze :-)), do třetího oka mi šly v rychlosti symboly. První dva stupně jsem necítila prakticky nic, ale bylo to moje první zasvěcení, bylo při osobním kontaktu a byli jsem tam tři, tak jsem se možná tak neuvolnila a nemohla to prožívat, nevím. Teď jsem požádala o znovu ukotvení prvních dvou stupňů a zase mi šly ty symboly jakoby tunelem, ale ne tak silně jako 3. a 4. stupeň. Mě tento způsob zasvěcení na dálku připadá jako ideální. Všechno potřebné se dozvím ve skriptech a komunikaci s vámi a zasvěcení je tak intenzivní, že je to jedinečný prožitek, vlastně i dost intimní v tom smyslu, že dostávám informace jen pro mě a vše je v tu chvíli soustředěno jen na mě. Nic neruší a nikdo se nerozptyluje. A skripta? Opravdu jsou báječné. Děkuji, děkuji a krásné dny." Eva A.

"Patřím mezi lidi, kteří při zasvěcení reiki neprociťovali, po prvním zasvěcení jsem si dokonce myslela, že se to u mě nepovedlo, protože další 4 lidi ve skupině prožitky měli, pravda však je, že jsem obecně uzavřenější. Že je vše v naprostém pořádku jsem poznala až když jsem reiki zkusila na svých přátelích. i když jsem reiki již dříve věřila, velmi pozitivně mě překvapily její účinky." Janča B.

"Hodně si vážím rychlých odpovědí na dotazy, všech dárečků, kterých se mi dostalo. Jsem rád, že jste mi udělal diagnostiku aury pro porovnání. Opravdu není jediná věc, kterou bych navrhoval změnit, jsem velmi spokojen. :) " Luděk

"Martine, máte charakter.A to Já cením. Hezky se s Vámi komunikuje." Alena A.

Co se vám líbilo? "Ochota a propracované odpovědi na otázky. nemám žádné výhrady :)" Hana P.

"Líbí se mi přístup a možnost dalšího poznání. Vstřícnost a dobrá komunikace. Bezproblémová komunikace, Uklidňující meditace" Jiří B.

"Trošku jsem se bála zasvěcení, ale bylo to super." Jana P.

"harmónia, prílev energie. energetizácia tela, uvolnenie" Jozef F.

"Celkový přístup je velmi seriózní, vše splníte, Vaše služby jsou velmi kvalitní." Romana K.

"Moc děkuji za zasvěcení do Reiki a Sluneční reiki. Otevřelo se mi poznání sama sebe a používáním Reiki mohu ovlivňovat svůj somatický a psychický stav. Chválím tuto školu a doporučuji všem, kteří mají zájem pracovat se svou energií." Vlaďka, Čerčany

Co se vám líbilo? "všechno :-) - průběh zasvěcování včetně skript a certifikátů. Tento systém mi vyhovuje a líbí se mi." Andrea M.

"Děkuji za zasvěcení do Shambally 1024. Chci Vám popsat své zážitky - byly zaujímavé. Večer jsem si zapálila svíčku, obložila drahými kameni, zalehla do postele a snažila se neusnout. Usla jsem cca 10 min před půl desátou, ale úděrem 21.30 jsem se probudila a cítila jsem, že je mi v dávkách energie vlévána do 6-té čakry, cca po 2 min se to sklidnilo, ale stále jsem cítila, že ke mne přichází energie, taková jemnější, (možno jsem to cítila tak, že tá energie ke mne proudila plynule) samozřejmě během 10-ti min jsem znovu spala, pak jsem se naložila do vany do slané vody . Cítím, že působení Shambally ještě neskončilo. Ještě jednou děkuji a budu se těšit na pokracování." Anežka V.

"dakujem pekne:)..prinajmensom to reiki bolo zvlastne a uplne ine ako pri shamballe.. lepsi pocit ale uplne iny ako u shambally..nie az taky oslobodzujuci..skor taky vyrovnany..a pichanie trochu na rukach a nohach.. tolko moj zazitok:)" Filip V.

"děkuji za příjemné zasvěcení do nádherných energií a zaslaná skripta,certifikát" Milan N.

"Moc Vám děkuji za včerejší zasvěcení. Byl to pro mě opravdu nevšední zážitek." Monika M.

"Můžu se přiznat, že jsem v dálkové zasvěcení věřila i ne. O zasílání energie na dálku jsem slyšela už dříve. Teď jsem to mohla pocítit díky vám na vlastní kůži. Byla to krása - teplá energie po těle." Eva P.

"Naprosto úplně spokojena, nelze vytknout vůbec nic. Jste skvělý Mistr, pečlivě se staráte o své žáky, vždy a ve velmi krátkém čase odpovídáte a reagujete na mé dotazy, ceny velmi příznivé a k tomu navíc ještě dárečky a také možnost zopakování zasvěcení, možnost zasvěcení na dálku-nemusím nikde jezdit, ... Prostě jste ten nejlepší, nevím, kde bych takového Mistra hledala. Děkuji Vám velmi moc za to všechno, co jste mi poskytl a také děkuji Bohu, že jsem Vás našla." Ivana

"Pocitově byla dnes energie ještě silnější a dá se říci bouřlivější. Ještě jednou děkuji." Maruška

"S přístupem pana Ospalíka jsem velice spokojena. Zejména si vážím toho, že i po zasvěcení je ochoten pomáhat a komunikovat. Zasvěcení jsou silná a opravdu fungují." Eva K.

"moc Vám děkuji :-). Byl to opravdu krásný zážitek :-)" Darina V.

"Vysoka kvalita energii, vstricnost, tento ucitel predava vsechny informace, ktere potrebuji a stara se o muj dusevni vyvoj soustavne. Chci a budu se dale ucit jen od nej." Martina

"Najviac sa mi páči používanie energie na diaľku." Anna B.

"Velmi se mi líbí Váše rychlost odpovědi. S tím jsem ani moc nepočítala. Když jsem se začala zajímat o reiki, zjistila jsem, že jsou moc dlouhé čekací termíny a je to i daleko. Vaše dálková škola mi naprosto vyhovuje. Jsem maximálně spokojená. Děkuji moc." Ladislava N.

"Vse velmi dobre organisovane. Scripta dobre srozumitelna.Energie jemnne a propacovane." Ivan P., Nemecko

"Asi 2 týždne som sa nevedela vyspať,Ďakujem za liečenie pri zasvätení,konečne som sa vyspala." Sylvia R.

"Děkuji mnohokrát ! Mám po zasvěcení výborný pocit klidu. Je mi prostě fajn :-)" Matěj Š.

"S Ezoterickou skolou pana Martina Ospalika som nadmieru spokojna, je na vysokej profesionalnej urovni, cenovo pristupna. Majster Ucitel vedie ziaka krok po kroku. Paci sa mi jasny, podrobny a zrozumitelny manual v skriptach, vyborny pristup, promptna dobra komunikacia. Páči sa mi vaša ústretovosť a aj vaša výučba ako je všetko pekne rozpísané a zrozumiteľné. Jsem velmi spokojena se vším co jste mě naučili a předali do mého vědomí ve Vaší škole. Velmi mi vyhovuje zasvatenie na dialku v pohodli domova aj moznost zasvatenie si zopakovat. Som vdacna aj za precistenie cakier a aury. Kazdemu zaujemcovi tuto skolu vrele doporucujem. Panovi Ospalikovi velke DAKUJEM." Maria, Košice

"Moc Vám děkuji za čas,který jste mi věnoval při zasvědcení do Shambally.Vnímala jsem to jako teplo na temeni hlavy-jako když vyjdu v létě na sluníčko ven.Taky mrazení v zádech jako by mi někdo přejížděl něčím studeným okolo páteře.Nejvíce intenzivní pocit byl,když mě nejprve začal 'štípat' nos a z něho to pokračovalo na oblast třetího oka a do celého čela.Pocit byl tak intenzivní,jako bych si hodně čichla k čerstvě nastrouhanému křenu.Nevím jak dlouho to trvalo,ale mě přišlo,že dlouho;-).Asi 3-5 minut,ale nedovedu to odhadnout.Pak to polevilo. Včera ráno jsem cítila zase jako by tlak asi pul hodiny a dnes občas taky.Ale uz jen tlak. Skripta máte velice dobře srozumitelná.Povedlo se Vám to:-)." Dagmar St.

"Maximalni spokojenost nejen s pristupem, informacemi, ale i s ochotou a duverou k panu Martinovi. Jsem velmi vdecna za moznosti zasveceni, ktere mi poskytnul. Dekuji." Emily T., USA