Jak vypnout netrpělivost při duchovním vzestupu

16.12.2022

"Kdy se mi změní život?" "Proč se změna nestane dříve?" "Cítím se lépe, ale chci rychleji a víc." Chceme vše hned a nejlépe bez práce. Naše společnost je takto nastavená. V každodenním životě, nadmíře stresu, neustálému shonu a tlaku se nám vytratila trpělivost, pokora, radost z maličkých postupných krůčků a dobrý pocit z toho, že se díky naší dlouhodobé práci nakonec podaří úžasná báječná věc = celistvá proměna našeho života.

Platí to rozhodně i pro transformaci v duchovní oblasti. Lidé se často přečtou jednu knihu a udělají si jeden kurz a leckdo očekává, kdy už samo od sebe přijde to "osvícení". Jsme nastaveni myslet si, že se lusknutím prstů (nebo posláním energie) vyřeší naše letité problémy za pár dnů. Ale i když se díky duchovní práci někdy zázrak může stát z minuty na minutu - stává se to spíše u klientů, kteří už jdou svou cestou nějakou dobu a jsou na skok kupředu již velmi dobře připraveni.

Netrpělivost vypněte vědomou trpělivostí

Pamatujte a nezapomínejte: Cesta je cíl. Tlačit na výsledek Vám v duchovnu nepomůže. Ošidit svou cestu můžete, ale ošidíte tak pouze sebe.

Přes 100 lety, kdy v Japonsku vznikla legendární metoda Reiki, by tam nikoho ani nenapadlo dostat něco bez práce. Naopak, tehdejší mentalita (avšak i dnešní), v Japonsku říkala, že by bylo hanbou pro člověka, kdyby mu někdo jiný vyřešil jeho výzvy a že je naopak velkou ctí pro každého jednotlivce mít své výzvy, které úspěšně zvládne překonat. Zeptám se: Má takovéto nastavení vnitřní cti a hodnot průměrný Evropan či Američan? Možná to právě díky tomu všemu máme o to těžší (co se týká duchovního vývoje)... Ale vybrali jsme si to samy, tedy naše duše. Vše je to jedna výzva, kterou máme složit a zvládnout.

Představte si, že se toužíte naučit japonsky. Jdete na týdenní základní kurz, potom ještě na druhý. A po skončení se ptáte netrpělivě lektorky: "Kdy už budu moct samostatně a bez slovníku vést jednání s obchodním partnerem v Tokiu a okouzlit ho svou prezentací a plynnou japonštinou?"

Připadá vám tento dotaz naivní a možná trošku zábavný? Já bych se nad ním také pousmál - kdybych ale nedostával zcela běžně dotazy podobného typu: "Mám za sebou dva stupně Shambally. KDY UŽ BUDU VIDĚT TU ZMĚNU?"

Kdy uvidíte změnu?

No, tehdy, až na ni budete připraveni, až k ní dozrajete - a až si jí všimnete. Práce s energií je podobná, jako učení se cizím jazykům. Musí se denně trénovat, pilovat, zkoušet - a všímat si drobností, které jsou "jiné" a dříve nebyly.

Občas se stane, že změna již nastala, ale vy si jí nevšimnete. Je totiž jinak, než jste si představovali. Někdy je změna ve vyléčení, jindy ve zmírnění potíží, někdy jen přehodnotíte situaci, přenastavíte se vnitřně a to, co jste vnímali jako problém, už jako zátěž nevidíte.

Otevřete se a nechte se překvapit

Jedním zasvěcením se nepřevrátí váš svět vzhůru nohama, i když by si to spousta lidí přálo. Jenom se otevře energetický prostor pro změny a duchovní rozvoj. Na vás pak záleží, jak tuto možnost využijete. Každopádně každé řešení potřebuje svůj čas a vyžaduje mnoho práce na sobě.

I když máte svoji osobní vizi o tom, jak by měla změna proběhnout, držte svoji představivost na uzdě. Z bohatých zkušeností vím, že změny probíhají jinak, než si je naše ego vybásnilo. Není v našich schopnostech ovlivnit, jak a kdy změna proběhne. Jenom se jí musíme otevřít a dovolit si ji. A pak ji přijmout, i když bude jiná, než jsme chtěli. Vždy je totiž taková, jakou ji potřebujeme.

Ne nadarmo je součástí 5+1 principů Reiki "Každý den přijímej s vděčností." - je to odkaz na to, že ne všechno můžeme ovlivnit, nevíme vždy v daném místě okamžitě, proč se dané věci dějí, jak se dějí, a hodnotit či zasahovat do plánu Vesmíru, by bylo energeticky velmi náročné a s nejistým výsledkem. Někdy je prostě žádoucí, když procházíme konkrétní zkouškou, jednoduše plynout s proudem, nechat proud dělat svou práci, u toho vnímat, jaké změny se nám dějí, být za ně vděčni (za každý i drobný pokrok) a vědět, že na konci cesty bude můj život a vnímání sebe sama diametrálně rozdílné od toho, co mám teď - lepší, harmoničtější, zdravější, vědomější, hojnější.

© Martin Ospalík

Chcete dopředu krokem nebo skokem?

Jste přece jenom již netrpěliví a toužíte po skoku?

V práci s energií jsou dvě cesty. Obě mají společné to, že vyžadují spoustu práce na sobě a musíte si je prostě odmakat. Nikdy nepřijde nic jenom tak samo od sebe.

První cesta je postupná: trpělivě pracujete, trénujete a na změnu a vaše přenastavení si počkáte. Vnitřně vyzrajete, pochopíte duchovní příčiny a krůček po kroku se posouváte dál.

Pokud tlačíte na výsledek, je tady pro vás druhá cesta, na které musíte navýšit nejen energii a vibrace, ale i znalosti, se kterými pracujete. Jinak řečeno, je potřeba, aby vás někdo/něco vytáhlo vibračně nahoru. Obrazně řečeno: Přesednete z kola do auta a zvládnete svou cestu rychleji.

Jak můžete přesednout z koloběžky do auta či letadla?

Rozhodli jste se, že jdete do toho? Vybrali jste si podle toho, kam vás srdce a intuice táhnou? Nevíte, kudy se dát? Jste na rozcestí a hodil by se Vám průvodce nebo mapa?

Tak zde ji máte: Rozhodně vám doporučím originální výuku Komyo Kai Reiki, rozhodně Meditační akademii nebo Shamballu 1024.

Těm, kdo vnímají smysl v tom, co jsem dnes napsal, rád budu průvodcem na jejich cestě.

Podívejte se, jak od roku 2010 pomáhám lidem při duchovním vzestupu a léčení

Autor příspěvku:

Martin Ospalík

S láskou pro Vás připravuji tyto příspěvky.

Kdo je Martin?

Velmistr Reiki, Shambally 1024 a dalších systémů duchovního růstu, léčení, meditace a seberozvoje. Moji spirituální praxi jsem zahájil již v roce 2010 a za tu dobu prošlo mými online kurzy a programy 6000 klientů.

Nejnovější příspěvky na mém blogu

10. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditacích a léčitelství. Dnes probereme snad nejčastější dotaz, který mi posíláte: "Jaké jsou rozdíly mezi Shamballou a Reiki?" Obsah epizody: 1:11 Reiki a Shamballa - co dříve? 10:15 Martinovy začátky s Reiki a Shamballou 18:25 Jaký je rozdíl mezi Reiki a Shamballou? 21:53 Cena kurzů 25:15...

8. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditacích a léčitelství. Dnes se podíváme právě na meditaci - a zejména se dozvíte, jak správně meditovat a samozřejmě, jakých chyb se při meditaci vyvarovat. Obsah epizody: 0:50 Pro koho je meditace? 2:00 Účinky meditace 6:35 Co meditace není 11:20 Hudba při meditaci ano nebo ne 20:50 Jak správně...

5. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditaci a léčitelství. Obsah epizody: 0:53 Vysoké a nízké vibrace 8:00 Jak prostředí ovlivňuje naší energii 13:45 Aura 22:33 Ženská a mužská energie 29:44 Jak se mít ráda