Kurzy REIKI

Originální východní výuka léčení, duchovního růstu a nalezení vnitřního klidu...

Naučíte se pracovat s univerzální vesmírnou energií. Naučíte se například, jak harmonizovat a čistit čakry či jak posílat energii na dálku. Proniknete do tajů umění meditace. Ba co víc, naleznete svůj vnitřní klid, vyrovnanost, smysl bytí a harmonii ve všem, co děláte.

REIKI je uznávaná metoda, která vznikla před téměř 100 lety v Japonsku. Dnes REIKI oprávněně patří mezi celosvětově nejznámější duchovní kurzy. Na západě se REIKI učí jako určitá forma alternativní medicíny/léčení. Na východě spočívá výuka na duchovním rozvoji žáka a cestě k vnitřnímu klidu. Ve své výuce kombinuji oba přístupy dohromady. 

Reiki je vhodnou metodou pro každého. Univerzální energie Reiki léčí, napravuje, zlepšuje obecnou kvalitu života, spánek, psychickou i fyzickou kondici. Podporuje učení, koncentraci, odbourá stres, pomáhá lidem se najít, duchovně růst, léčí emoční traumata, křivdy... S Reiki si „dobijete baterie“, duševní pohodu, snížíte výkyvy nálad, naleznete vnitřní klid (Anshin ritsumei) a obnovíte samoléčebné procesy těla. Dozvíte se navíc mnohé o sobě samých, o své duši i o světě, ve kterém žijeme.

Váš učitel Reiki - Martin Ospalík, Velmistr Reiki 22. stupně

Přes 11 let vyučuji Reiki, meditaci, práci s čakrami a dalšími energiemi. Postupně jsem se v Reiki propracoval až k 22. stupni Velmistra Reiki

Aktuálně vám mohu nabídnout individuální plnohodnotný kurz Reiki na dálku - ideální pro ty, jenž si chtějí kurz užít v pohodlí domova, jsou z daleka, žijí v zahraničí, nebo si chtějí studovat svým vlastním tempem. Osobně se můžeme vidět na mých kurzech Reiki v Praze, Brně a Ostravě. Přihlásit se můžete níže vyplněním objednávkového formuláře.

Navíc k mým propracovaným textovým a obrázkovým materiálům obdržíte má krátká výuková videa.

Proč kurz REIKI u Martina Ospalíka ?

 • Nejvyšší vzdělání v REIKI (22. stupeň Velmistra Reiki).
 • 11 let zkušeností s výukou REIKI, meditace a práce s energiemi.
 • Specializuji se na dálkové kurzy. Dálkový kurz se snadno časově přizpůsobí Vašim potřebám  (studujete svým tempem v pohodlí domova).
 • Pořádám pravidelně osobní kurzy REIKI a setkání v Praze, Brně a Ostravě.
 • Všem žákům nabízím možnost přijít si absolvované kurzy osobně zopakovat a zůstat v kontaktu.
 • Natáčím pro své žáky pravidelně nová ukázková a výuková videa ZDARMA.
 • Obdržíte nejobsáhlejší REIKI skripta "na trhu" - celkem 1091 stran (formát A4).
 • Skripta mám napsána tak, aby vám při studiu na dálku plně nahradila účast na kurzu.
 • Neustále se na sobě snažím dále pracovat.
 • Poradenství ZDARMA pro mé žáky (v prac. dny od 9 do 17 hod jsem na telefonu a e-mailu).
 • Možnost opakování zasvěcení (iniciace) energie pro všechny mé žáky neomezeně zcela ZDARMA, a to i po letech. Můžete si tak iniciaci energie kdykoli znovu procítit a užít.
 • Nepřijímám nadměrný počet zájemců, abych vždy věděl, s kým pracuji a komunikuji.
 • Mám lidský přístup (upřímně si vážím každého jednotlivce, který se na mě obrátí).

Komyo Kai Reiki

Komyo = osvícení, pochopení; Kai = setkání; Rei = s univerzální, inteligentní, životodárnou;  Ki = energií, sílou

Komyo Kai Reiki je originální tradiční zachovalý způsob výuky Reiki dle původních myšlenek Mikao Usui, zakladatele metody Reiki. Komyo Kai Reiki se drží původních tradic léčení skrze duchovní růst a uvědomění duchovních příčin. Již od prvního stupně vedu své žáky dle tradic k meditativní praxi a práci na sobě. Komyo Kai REIKI postupně pozvedá vaše osobní vibrace, vede k uvědomování si, probuzení intuice, vlastnímu hlubšímu léčení, vnitřnímu klidu, vnitřnímu naplnění, lásce a sounáležitosti.

K získání schopnosti čerpat Reiki slouží tzv. Reiju (neboli iniciace/zasvěcení), kdy u vás dochází k obnovení/aktivaci energetických drah pro příjem univerzální energie. Podobnou schopnost mají děti, ale brzy ji ztrácí vlivem nastavení společnosti a odklonu od přirozeného stylu života. Při Reiju se vaše pocity a vjemy soustředí na lásku, harmonii, sílu, radost ze života, svobodu, otevřenost a vyrovnanost.

Mé kurzy Reiki jsou zaměřeny věcně a prakticky

Reiki se učí v mnoha stylech - některý styl Reiki je zaměřen na léčení, jiný spíše na duchovní růst. Někde se zejména medituje, ve druhém je hlavní práce s čakrami... Mě metoda REIKI od počátku zaujala. Hned jsem věděl, že je mým posláním vše, co se naučím, dále předávat pro pomoc lidem, abychom zde na Zemi byli šťastnější, zdravější a spokojenější. I proto jsem ke studiu Reiki vždy přistupoval zodpovědně a postupně absolvoval všechny dostupné školy a směry Reiki, které mě intuitivně oslovily... Dnes už vím, že to nebyla náhoda. Každý styl výuky měl totiž něco do sebe. 

Ve své výuce Reiki Vám tak mohu přinést "to důležité" z nejznámějších stylů výuky: Komyo Kai Reiki (originální škola Reiki, která tvoří základ mé výuky), dále Usui Shiki Ryoho a také Tradiční metoda Reiki dle Dr. Mikao Usui. Díky tomu vím, co v Reiki funguje a umím vše dělat jednoduše a efektivně. Náplň mých kurzů Reiki je věcná a zejména praktická (když přijdete domů, budete vědět, co s Reiki dělat).

Reference na mé kurzy Reiki

Všechny najdete v sekci Recenze.

Romana H.

„Zasvěcení jsem si přijala, vše proběhlo v pohodě a snažím se Reiki používat. Ještě jednou děkuji. Byla za mnou dokonce i kolegyně, která byla dlouhodobě vyčerpaná bez energie a po několika dálkových přeposlání Reiki najednou zářila.“

Lidmila P.

„Dnes ráno jsem měla poslední zasvěcení... Už teď mám mnohem krásnější a silnější meditace. Moc a moc děkuju. je to nádherné, krásné a jsem šťastná, že jsem v životě potkala REIKI a těším se, co všechno se ještě naučím... díky.“

Videoukázky v ceně mých kurzů Reiki

každý měsíc natáčím krátká nová videa pro mé žáky ZDARMA

Po přečtení skript a zhlédnutí videí se na mě můžete ZDARMA obracet s vašimi dotazy.

Učím s lehkostí.

Náplň mých kurzů REIKI

1. stupeň - ideální pro začátečníky: jak aktivovat a předávat energii sobě, druhým lidem, dětem, rostlinám či zvířatům; jak dosáhnout vnitřního klidu; umění meditace; práce s čakrami a jejich harmonizace; jak si čistit energetické pole (auru); 5 životních zásad a mnoho dalšího... [skripta 264 str.]

2. stupeň - doporučuji získat společně s 1. stupněm, výrazné rozšíření vašich možností: jak posílat Reiki na dálku; využití symbolů Reiki (léčba fyzická, emoční, mentální/psychická); čištění energií v místnostech, domech, kancelářích; energetizace jídla a pití; podpora v situacích (u lékaře, pohovoru, na zkoušce, apod.); léčení minulosti a další... [skripta 142 str.]

3. stupeň - mistrovská úroveň energie, mistrovské symboly a mistrovské Reiki techniky, hluboký duchovní růst, zvýšení vibrací i intenzity energie. Získáváte titul Mistr Reiki. + Navíc zcela ZDARMA další prohloubení 2. stupně a rozšíření celkových možností Reiki... [skripta 271 str.]

4. stupeň - zasvěcovací postupy do všech stupňů; jak zasvěcovat osobně i na dálku; 3 varianty zasvěcení; dočasné zasvěcení do Reiki jako léčebná terapie; návod jak dosáhnout Satori (pochopení/osvícení). Získáváte titul Mistr-Učitel Reiki. Rovněž se vám otevře možnost získat další zajímavé intenzivnější energie či stupně Velmistra Reiki... [skripta 414 str.]

Adresy kurzů REIKI v Praze, Brně a Ostravě

Wenzigova 5, Praha

Soukenická 3, Brno

Šubertova 1226/4, Ostrava

Dálkové kurzy REIKI

Pro všechny, kteří se chtějí naučit REIKI v pohodlí domova a studovat svým vlastním tempem, existuje možnost plnohodnotného zasvěcení do REIKI na dálku, které vám celé klidně zopakuji tolikrát, kolikrát budete chtít, dokud nebudete plně spokojení.

Obdržíte ode mě videoukázky a má skripta, která mám napsána tak, že plně nahrazují osobní výuku. Vše, včetně certifikátu, zasílám na váš e-mail nebo poštou. 

Po celou dobu svého studia máte navíc možnost se na mě zcela ZDARMA obracet se svými dotazy (telefonicky a e-mailem).

Zakládám si na kvalitě, vstřícnosti a poctivě odvedené práci.

Co ode mě obdržíte (osobně i na dálku):

 • zasvěcení (aktivaci / iniciaci energetických drah pro čerpání univerzální energie)
 • opakování zasvěcení zdarma: tolikrát, kolikrát budete chtít (zvýšení schopnosti přijímat Reiki, lépe si energii procítíte, dochází k hlubšímu léčení, duchovnímu růstu a uvědomování si)
 • základní skripta [151 str.] + rozšiřující skripta [940 str.], dále videoukázky a certifikát (e-mailem)
 • další vzdělání formou doplňkového e-mailového kurzu (v ceně)
 • možnost přijít si kurz REIKI osobně zopakovat (snížené vstupné, platí i pro dálkové studenty)
 • po celou dobu studia můžete zdarma konzultovat své dotazy (telefonicky a e-mailem)