Symboly Reiki - musí se opravdu používat?

19.01.2023

Každý, kdo někdy slyšel o Reiki, ví, že se při posílání energie používají symboly. (Tedy hmotné reprezentace energie.) Moji žáci ale ví, že symboly používat mohou, ale  nemusí. Jak je to možné? Pouze využívám možnosti, které práce s energií přináší. Energie se nám více a více otevírá, stejně tak i možnosti, které při naší transformaci máme:

Reiki je energie nekonečných možností

Při zasvěcování samozřejmě dodržuji veškeré platné zásady, ale také využívám všechny možnosti. Mé klienty zasvětím dle klasických standardů a také navíc předám nové možnosti, které v Reiki od roku 2015 máme. Výsledkem je, že mě to sice stojí dvojnásobek práce, ale klient si spokojeně může zvolit, co preferuje - tedy zda práci dle zažitých standardů a postupů (práce s energií přes symboly) nebo výrazně jednodušší práci s energií skrze záměr (myšlenku). Nebo, moje oblíbená možnost: klient se může rozhodnout oba přístupy kombinovat dle potřeby,

Líbí se vám symboly a nedáte bez nich ani ránu? Používejte je, prosím. Máte ze symbolů spíš bolehlav a není vám sympatické je kreslit a říkat jejich názvy? Pak pracujte čistě s energií a vaše Vyšší Já bude symboly Reiki aktivovat samo.

Chcete klasiku, či alternativu? U mě dostanete automaticky obojí.

Zasvěcuji dvojím způsobem a vy si můžete vybrat, jak budete dále pracovat a co budete používat. Proč to dělám? Proč si přidávám práci? Proč vám dávám vyšší kvalitu, než je běžné? Jednoduše proto, že mi na vás záleží a chci maximalizovat šanci každého člověka na úspěšnou transformaci.

Zakoupením mého online kurzu Reiki totiž nic nekončí, ale naopak ta pravá jízda začíná. A záleží na každém, jak si vše postupně integruje do svého života.

Symboly mají svůj význam

Někdy je jednodušší nakreslit prstem cho ku rei na skleničku s pitím, než dlouze říkat mantru "Prosím o nabití tohoto nápoje pomocí Reiki, ideálním způsobem, děkuji." Stejně tak se mohou symboly použít cíleně, když je někdo rozladěný, náladový, výbušný. Stačí si/mu dát Reiki a přitom aktivovat sei hei ki, emoce se více pročistí. Práce se symboly má tedy rituální charakter.

Máte ze symbolů "kopřivku"? Tak je nepoužívejte

Pokud vám práce se symboly přijde složitá a nevyhovuje vám, pracujte pouze s energií. Jste bezradní, když máte nakreslit symbol, opakovat mantru a dodržovat přesné postupy? Díky mému dvojímu způsobu zasvěcení máte volbu. Důležité je, abyste Reiki používali co nejvíce, zařadili jste ho do svého běžného života a nic vám v tom nesmí bránit. Jen tak máte šanci na úspěšnou transformaci. Proto vám nabízím ten výběr.

© Martin Ospalík

Jak je to možné? Nejsou v tom nějaké čáry?

Nebojte. Vše je v souladu s nejvyššími principy. Jen díky tomu, že mám kromě Reiki ještě dalších cca 300 energií, se kterými pracuji, mám velký nadhled nad způsoby práce s nimi. Kromě toho jsem absolvoval mnoho různých směrů a výuk Reiki a to mi dovolilo skloubit to nejlepší z originální (východní) výuky Reiki (Komyo Kai) a ze západní výuky Reiki (Usui) a také z dalších alternativních, méně rozšířených, zato často o moc účinnějších a pokročilejších směrů práce s energií (např. Shamballa 1024). Díky tomu vzniká krásná jednoduchost, kdy si vy jako klient jednoduše můžete vybrat, zda budete pracovat se symboly, nebo ne, nebo jen občas při některých příležitostech.

Cestičku máte ode mě umetenou

Dvojím způsobem zasvěcení máte vyšší šanci na to, aby se váš život úspěšně transformoval. Současně vám to umožní pracovat na mnohem vyšší úrovni energie, než kdybyste prošli jen tradičním způsobem zasvěcení. Dostanete všechno, co máte v Reiki mít, plus ode mě něco navíc. A záleží už jenom na vás, jak s tím budete pracovat, protože ode mě máte cestičku připravenou i s nataženým červeným kobercem.


Jdete do toho? 

Rád budu vaším průvodcem. Zkušenost s výukou Reiki mám již od roku 2010.

Autor příspěvku:

Martin Ospalík

S láskou pro Vás připravuji tyto příspěvky.

Kdo je Martin?

Velmistr Reiki, Shambally 1024 a dalších systémů duchovního růstu, léčení, meditace a seberozvoje. Moji spirituální praxi jsem zahájil již v roce 2010 a za tu dobu prošlo mými online kurzy a programy 6000 klientů.

Nejnovější příspěvky na mém blogu

10. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditacích a léčitelství. Dnes probereme snad nejčastější dotaz, který mi posíláte: "Jaké jsou rozdíly mezi Shamballou a Reiki?" Obsah epizody: 1:11 Reiki a Shamballa - co dříve? 10:15 Martinovy začátky s Reiki a Shamballou 18:25 Jaký je rozdíl mezi Reiki a Shamballou? 21:53 Cena kurzů 25:15...

8. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditacích a léčitelství. Dnes se podíváme právě na meditaci - a zejména se dozvíte, jak správně meditovat a samozřejmě, jakých chyb se při meditaci vyvarovat. Obsah epizody: 0:50 Pro koho je meditace? 2:00 Účinky meditace 6:35 Co meditace není 11:20 Hudba při meditaci ano nebo ne 20:50 Jak správně...

5. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditaci a léčitelství. Obsah epizody: 0:53 Vysoké a nízké vibrace 8:00 Jak prostředí ovlivňuje naší energii 13:45 Aura 22:33 Ženská a mužská energie 29:44 Jak se mít ráda