Ztráta vnímání a duchovních schopností - proč? Co s tím?

12.07.2022

Zdá se vám, že jste ztratili své schopnosti? Nevnímáte? Necítíte energii Reiki, ani Shambally? Už nějakou dobu na sobě nadšeně pracujete. Vizualizujete. Čistíte. Zlepšujete se. Vnímáte proud energie. Konečně vnímáte či dokonce vidíte svým vnitřním zrakem (Třetím okem). Jde vám to! ... A najednou NIC. Najednou vše ustane. Vidět, vnímat jste přestali. A když, tak jenom na někom jiném, u sebe nevidíte nic...

Je to i váš příběh? A co s tím?

Moje rada, podložená praxí spirituální výuky od roku 2010, je: zachovejte klid. Je to totiž docela přirozený a normální proces. Ve stadiu začátečníka, či spíše "středně-pokročilého začátečníka" mohou vjemy kolísat a je naprosto běžné, že před měsícem to šlo lépe a nyní hůře. Nebojte, zase se to zlepší. Pročistí se to, dosedne, obnoví.

Souvisí to s Vaší změnou a duchovní transformací. Jsou to fáze, kdy se Vy sami čistíte a výsledkem bude Váš přechod na vyšší hladinu. Je to jako s posilovnou: Po cvičení Vás taky bolí svaly - někdy více, jindy méně, záleží na intenzitě tréninku. První týdny cvičení jsou různé, někdy regenerace trvá déle, jindy kratší dobu... Cvičení zkrátka vyžaduje trpělivost a spoustu práce, zejména v počátcích.

Duchovní práci můžeme rovněž přirovnat k takovémuto cvičení. Také je to někdy docela dřina, ale na konci nás čeká "odměna". A po čase nás to naplňuje a zařadíme si vše do  našich životů - jako například čištění zubů a sprchu. :)

Když pracuji s druhými, vnímám lépe

Možná vidíte a vnímáte víc tehdy, když pracujete s druhými, než když sami se sebou. Toto také souvisí se stádiem "pokročilého začátečníka" a je to běžné. Mají to tak např. i kartářky či terapeuti všeho druhu. Jakmile se energeticky a vibračně posunete, začnete sami u sebe vidět, vnímat a cítit téměř stejně snadno jako u druhých (i když u druhých to bude vždy snadnější, protože k nám přichází více energie). Je k tomu potřeba získat dostatek zkušeností, jak prací sami na sobě, tak s druhými lidmi. Opět: jakmile se díky Komyo Kai Reiki či Shamballe 1024 pročistíte a energeticky vyzrajete, vše se ustálí, dosedne a bude to v pořádku, jak má být.

Trpělivost - jedna z prvních lekcí při duchovním vývoji

Stává se, že občas chce klient vytouženou změnu hned. Rozumím tomu. Sám jsem to v roce 2010, kdy jsem začínal učit, neměl jinak... Jsme tak vedeni všichni dnešní dobou - dnes objednáte, zítra máte doručeno (nebo často ještě ten stejný den). Nicméně v duchovní sféře, při práci se sebou sama, je třeba více trpělivosti. Je to určitý proces, který má svůj vývoj.

Všechno chce svůj čas. S každým dalším stupněm aktivace energie to jde lidem lépe, jelikož se vyčistí, i já je počistím a zvýší se vibrace, se kterými pracují. Nové zasvěcení také vibračně posouvá vaše zasvěcení z dřívějška. Lidé běžně popisují, že jim po novém zasvěcení energie proudí lépe, že se jim zvedla intuice, vizualizace či jiné schopnosti duše.

Udělejte si pro sebe prostor, věnujte se sobě

Pokud máte pocit, že se vám vnímání zastavilo, tak trpělivě vyčkejte, vrátí se. Ale při tom vyčkávání rozhodně pokračujte v práci na sobě sama. Nelze čekat jen tak a nic nedělat. Vím, že tuto radu lidé mají rádi - počkej, ono se to samo... Nicméně samo se nic nestane. 

Udělejte si sami pro sebe čas, odpočiňte si. Pokud Vám "vypadne" Vaše vnímání energií, schopnost přijímání poselství shora či jiný duchovní dar, pak to může být rovněž znak toho, že se máte zastavit a udělat si pár dnů pro sebe. Týden, 14 dnů... 

V období tohoto času pro sebe praktikujte to, co jste se na svém kurzu naučili, "nevěště hlavu", neupadejte do pochybností o sobě, své cestě, či duchovnu jako takovém.

Když už nic, pak správně a 2x denně meditujte, projděte si znovu materiály. Využijte čas pro nová uvědomění a pro odpočinek. Choďte do přírody, zejména procházka v lese Vás pročistí a navrátí do Vašeho středu.

Odměnou bude, že se Vám Vaše schopnost vnímání vrátí, stabilizuje se a bude vytříbenější, než kdy předtím. I vnímání je proces. A pokud se někdy utlumí, pak se tak děje, abyste se mohli posunout dále (či přímo "vyšvihnout" na vyšší level, jak se říká).

© Martin Ospalík

Odpočinek Vás stabilizuje a přinese nová uvědomění

Proč byste se měli trápit a stagnovat na nižších hladinách, když můžete jet kupředu? Rád Vám na Vaší cestě pomůžu. Jsem zde pro Vás, kdykoli s něčím zápasíte. Osvědčenou cestou z "duchovní stagnace či krize", je zvýšení úrovně energie a vibrací.

Možná také v průběhu Vašeho období odpočinku a cesty k sobě také zjistíte, že díky Vašemu zastavení nastal ten pravý čas na pokročilejší navazující stupeň zasvěcení. Já lidem vždy říkám: "Pokud se chceš posunout, pak Tě podpořím a jsem zde pro Tebe."

Každý den života je dar, příležitost. Proto ještě otázka na závěr, kterou si sám pokládám každý den: "Co dnes uděláš jako další krok ke svému šťastnějšímu a vědomějšímu životu?" A co Vy?

Autor příspěvku:

Martin Ospalík

S láskou pro Vás připravuji tyto příspěvky.

Kdo je Martin?

Velmistr Reiki, Shambally a dalších systémů duchovního růstu, léčení, meditace a seberozvoje. Moji spirituální praxi jsem zahájil již v roce 2010 a za tu dobu prošlo mými online kurzy a programy 6000 klientů.

Nejnovější příspěvky na mém blogu

10. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditacích a léčitelství. Dnes probereme snad nejčastější dotaz, který mi posíláte: "Jaké jsou rozdíly mezi Shamballou a Reiki?" Obsah epizody: 1:11 Reiki a Shamballa - co dříve? 10:15 Martinovy začátky s Reiki a Shamballou 18:25 Jaký je rozdíl mezi Reiki a Shamballou? 21:53 Cena kurzů 25:15...

8. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditacích a léčitelství. Dnes se podíváme právě na meditaci - a zejména se dozvíte, jak správně meditovat a samozřejmě, jakých chyb se při meditaci vyvarovat. Obsah epizody: 0:50 Pro koho je meditace? 2:00 Účinky meditace 6:35 Co meditace není 11:20 Hudba při meditaci ano nebo ne 20:50 Jak správně...

5. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditaci a léčitelství. Obsah epizody: 0:53 Vysoké a nízké vibrace 8:00 Jak prostředí ovlivňuje naší energii 13:45 Aura 22:33 Ženská a mužská energie 29:44 Jak se mít ráda