Po letech Reiki v šuplíku nic necítí. Jak postupovat, když jste na Reiki zapomněli?

23.09.2022

"Vytáhla jsem včera energie ze šuplíku, kam jsem je před lety odložila. Nyní už nic necítím." Tentokrát mám pro vás jeden konkrétní příběh. Klientka se nechala před lety zasvětit do energie Reiki. Tím pro ni však, bohužel, práce skončila. Energii nevyužívala, nepracovala s ní, uložila ji na roky do šuplíku. Když se jí změnila situace, ona duchovně dozrála a chtěla začít energii využívat, byla překvapená, že nic necítí a že jí to nejde.

Je to i váš případ?

Je běžné, že si lidé udělají základ, pak vše odloží, na pozadí to dozrává a oni se pak k duchovnu vrátí. Jenomže mají problém. Ono to nejede. Co s tím? A jaký je důvod?

Řekli Vám, že jednou - a napořád?

Pokud na sobě roky nepracujete, tak se zanášíte a zanášíte (úplně stejně, jako kdybyste Reiki nikdy neměli). Stejně jako nehubnete, když máte tenisky na běhání za 5000,- ve skříni. Je to tak překvapivé?

Při duchovní stagnaci (tedy při životě bez duchovního rozměru a energetické meditace), je běžné, že se ztrácíte duchovní schopnosti, které získáváte iniciací energie.

V knihách o Reiki se sice píše, že zasvěcení stačí jedno a že je napořád. Obávám se však, že knihy o Reiki a informace v nich jsou 30, někdy i 40 let zastaralé. Vím to, všechny knihy o Reiki jsem poctivě přečetl. 

Dnes jsou zkrátka zcela jiné vibrace než dříve, vše je rychlejší a pokud na sobě nepracujeme alespoň pár minut denně, více se zanášíme.

Necvičíte = nevnímáte

Energetický kanálek pro příjem energií jde připodobnit ke svalu. Pokud sval cvičíme, protahujeme, posilujeme, dáváme mu vše, co potřebuje, sval sílí a zdravě roste. Od určité fáze pak již skutečně "drží" - tato míra se však značně posunula tím, jak se mění a zrychlují vibrace planety. To, co dříve stačilo na několik let klidu, dnes projde člověk v rámci týdnů.

Samozřejmě hodně záleží jak u koho, každý člověk je jiný. Někdo po letech nečinnosti objeví někde v šuplíku či na e-mailu skripta a hned mu vše naskočí. Jiný člověk ještě nedosáhl na potřebnou úroveň, a tak při stagnaci o "většinu" svého energetického potenciálu přijde. Třetí člověk má něco mezi a čtvrtý to má ještě trošku jinak.

© Martin Ospalík

Dozráli jste? A necítíte? Nechte se zasvětit znovu

Pokud se vracíte po letech k práci s energií a máte jakýkoli problém, doporučuji jediné: nechejte se znovu zasvětit, přečistit a zopakujte si zasvěcení klidně stokrát, ideálně každý den. Před lety jste si k duchovnu "přičichli" a dnes díky tomu můžete vzít všechno pořádně do ruky a posunout se na výrazně vyšší úroveň, než byste zvládli tehdy.

Pokud si uděláte online kurz Reiki, Shambally 1024 či jiný u mě, tak já k zasvěcením přidávám také vyčištění bloků na práci + možnost si svá zasvěcení opakovat tolikrát, kolikrát budete chtít. Velmi účinně pracuji s klienty a pečuji o ně, aby byla práce co nejefektivnější.

Podívejte se na moji nabídku

Láká vás energie Reiki? Přitahuje spíše Shamballa?

U mě máte možnost zdarma a neomezeně čerpat opakovaná zasvěcení, která také fungují jako efektivní léčení.

Jdete do toho? Není už důvod, proč dále váhat

Autor příspěvku:

Martin Ospalík

S láskou pro Vás připravuji tyto příspěvky.

Kdo je Martin?

Velmistr Reiki, Shambally 1024 a dalších systémů duchovního růstu, léčení, meditace a seberozvoje. Moji spirituální praxi jsem zahájil již v roce 2010 a za tu dobu prošlo mými online kurzy a programy 6000 klientů.

Nejnovější příspěvky na mém blogu

10. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditacích a léčitelství. Dnes probereme snad nejčastější dotaz, který mi posíláte: "Jaké jsou rozdíly mezi Shamballou a Reiki?" Obsah epizody: 1:11 Reiki a Shamballa - co dříve? 10:15 Martinovy začátky s Reiki a Shamballou 18:25 Jaký je rozdíl mezi Reiki a Shamballou? 21:53 Cena kurzů 25:15...

8. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditacích a léčitelství. Dnes se podíváme právě na meditaci - a zejména se dozvíte, jak správně meditovat a samozřejmě, jakých chyb se při meditaci vyvarovat. Obsah epizody: 0:50 Pro koho je meditace? 2:00 Účinky meditace 6:35 Co meditace není 11:20 Hudba při meditaci ano nebo ne 20:50 Jak správně...

5. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditaci a léčitelství. Obsah epizody: 0:53 Vysoké a nízké vibrace 8:00 Jak prostředí ovlivňuje naší energii 13:45 Aura 22:33 Ženská a mužská energie 29:44 Jak se mít ráda