Jak nám strachy vlastní i strachy druhých brání ve štěstí

03.02.2022

Když jsem začínal řídit automobil, tak jsem se bál. A znám mnoho dalších, kteří své první kilometry najížděli stěží a plní obav. Někteří lidé dokonce řidičská oprávnění sice mají, ale stejně neřídí - mají strach. Je přirozené, že má člověk při první zkušenosti s čímkoli určitý respekt. S tím, jak proniknete do skutečně relevantních informací a postupně si pod vedením zkušeného lektora vše "osaháte" a vysvětlíte, tak stres ustoupí, Vy se více uvolníte a ono to najednou jde samo lépe a postupně zjistíte, že docela přirozeně.

Prakticky o všem na světě dnes existuje mnoho různých úhlů pohledu pravd, ale také několik pár nepravd, polopravd, dezinformací a nepochopení. 

Každý vnímá a vidí vše po svém, jedinečně, unikátně. Pravdu mají svým způsobem všichni, ale absolutní pravdu nemá často téměř nikdo. Taková je dnešní doba. Spíše než o hledání pravdy je to vše o úrovni vědomí, se kterou se na svět díváme.

Vše má své příznivce a odpůrce. Určitě i Vy jste jednomu člověku sympatičtí, zatímco druhému ne. Příznivec v dané věci či tématu našel zalíbení, ztotožnil se s tím. Odpůrci však daná věc, člověk nebo téma jen zrcadlí jeho vnitřní zranění a vnitřní nedořešené bloky. Je to však úděl dnešní doby, vypořádat se s rozdělováním ega. Nízká úroveň vědomí vidí dobré a špatné pro sebe. Vyšší úroveň vědomí vidí zkoušky, lekce, které je třeba zdolat. Nejvyšší úroveň vědomí vidí přirozený proud všeho tak, jak nám jej Vesmír posílá, při kterém není třeba nic moc dělat, jen se vést a přijímat dary poznání, které nám Vesmír dává. Vše záleží na úrovni vědomí, na které právě jsme a zda chceme jít dále/výše.

Příkladem toho můžeme uvést "esoteriku" či "New Age" neboli "nový věk", čímž je myšleno, že se lidé postupně začínají probouzet, dívat se na svět a svůj dosavadní život jinak, a žijí více duchovně a více vědomě. Pro někoho je duchovno nesmysl, protože on sám v tomto životě ještě nedozrál k určité jemnosti k sobě. Nebo tuto jemnost již ztratil. Pro jiného je duchovno zcela přirozená součást života. Pouze stačilo menší či větší popostrčení, například nějaká kniha či online kurz, a bylo to. Nastoupili jste cestu poznání, po které jdete zcela přirozeně jen tak, že jste, že vnímáte a že se snažíte žít v souladu se svou duší, Vesmírem a bytím.

Nenechte se podvědomě ovládat svými či cizími strachy. Žijte více sebe, žijte právě sebe, žijte v souladu se svou duší. Uznávám, chce to odvahu vydat se na cestu. Ale jakmile učiníte rozhodnutí, že CHCETE, že se chcete posunout a změnit svůj život, že se CHCETE dozvědět více o sobě a Vesmíru, že CHCETE najít svůj střed a začít být opět sami k sobě citliví, tak máte napůl vyhráno. 

© Martin Ospalík

Já esoteriku vnímám jako zcela svobodné duchovno, jedinečnou cestu, kterou má každý člověk do značné míry individuální a jedinečnou. Každý má své jiné vnitřní motivace a důvody. Každá duše jsme originál a každý jdeme různým tempem za různými dílčími cíli. Stejně k tomu přistupuji v rámci mého online kurzu Komyo Kai Reiki, který jsem nazval:

"Co dělám 26 minut denně, abych měl dostatek energie, dobré zdraví a žil spokojený život v souladu se svou duší a se svým srdcem?" Více zde...

Autor příspěvku:

Martin Ospalík

S láskou pro Vás připravuji tyto příspěvky.

Kdo je Martin?

Velmistr Reiki, Shambally a dalších systémů duchovního růstu, léčení, meditace a seberozvoje. Moji spirituální praxi jsem zahájil již v roce 2010 a za tu dobu prošlo mými online kurzy a programy 6000 klientů.

Nejnovější příspěvky na mém blogu

10. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditacích a léčitelství. Dnes probereme snad nejčastější dotaz, který mi posíláte: "Jaké jsou rozdíly mezi Shamballou a Reiki?" Obsah epizody: 1:11 Reiki a Shamballa - co dříve? 10:15 Martinovy začátky s Reiki a Shamballou 18:25 Jaký je rozdíl mezi Reiki a Shamballou? 21:53 Cena kurzů 25:15...

8. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditacích a léčitelství. Dnes se podíváme právě na meditaci - a zejména se dozvíte, jak správně meditovat a samozřejmě, jakých chyb se při meditaci vyvarovat. Obsah epizody: 0:50 Pro koho je meditace? 2:00 Účinky meditace 6:35 Co meditace není 11:20 Hudba při meditaci ano nebo ne 20:50 Jak správně...

5. epizoda mého podcastu o duchovnu, energiích, meditaci a léčitelství. Obsah epizody: 0:53 Vysoké a nízké vibrace 8:00 Jak prostředí ovlivňuje naší energii 13:45 Aura 22:33 Ženská a mužská energie 29:44 Jak se mít ráda