SAHASRÁRA - SEDMÁ ČAKRA

04.05.2021

Sedmá čakra má krásné označení - korunní čakra, neboť jako koruna je ozdobou na hlavě krále, stejně tak je údajně tisícilistá lotosovitá čakra umístěná v oblasti vrcholku hlavy. Její tattva je adí tattva, kosmické vševědomí. Korunní čakra je průhledná se zlatavým či stříbřitým nádechem. Můžeme ji posilovat mantrou PRANAVA ÓM.

Sedmá čakra ovlivňuje nervovou soustavu, velký mozek a prodlouženou míchu. Nelze říci, že je tato čakra v disharmonii, spíše že je více či méně rozvinutá. Postupným otevíráním se nekonečné lásce a světlu se tato čakra otevírá a my vidíme svůj odraz ve vesmírné podstatě. Jsme to my, každá naše část, každá naše buňka. Co člověk zprvu chápe rozumem, později poznává díky intuici a náhle jsou zde jasné vhledy, které umožňují poznání.

Stačí se rozhlédnout a vše vidíme ve všem, poznáváme chvíle, kdy stačí požádat a vše víme přímo bez čekání ve frontách. Možná se ještě objeví chvíle, kdy budeme mít pocit strachu otevřít se něčemu novému, nebudeme se moci dostat k cíli, k úplné jednotě, ale chce to vytrvat a jednou...

Přeji Vám hojnost požehnání a těším se u příštího článku, ke kterému mě inspirujete. 

Martin Ospalík, lektor SHAMBALLA-REIKI.CZ