Bohyně Světla Brigit

Brigit znamená "zářící", stejně jako "jasná". Ochránkyně Bohyně Brigit je ženským protějškem Archanděla Michaela. Divoce chrání, stejně jako láskyplně pečuje. A to o každého, kdo si ji zavolá na pomoc. Podobně jako Michael, i Brigid vám přináší božské vedení, stejně jako důležité informace. Považována je za "velkou keltskou matku", která je milující a která dokáže své děti neustále bránit. Její obranou je neproniknutelný energetický štít, který kolem vás po zasvěcení utvoří a který se aktivuje vždy, když si požádáte. Patří do keltské mytologie.

Brigit je bohyní z úsvitu lidských dějin. Byla prohlášena za svatou a její studny, stejně jako oltáře jsou často uctívány po celém světě. Je spojována nejenom s léčením, stejně jako s bojem, válečnictvím, ale také s kovářstvím, plodností a přírodou. Mnoho bájí říká, že byla také porodní bábou Panny Marie ve chvíli, kdy se narodil Ježíš. Bohyně Brigit je považována za trojitou bohyni plamene, který následně používá primárně k očištění. Dokáže též zvyšovat plodnost, ale i podporovat tvořivost a schopnost léčby.

Bohyně Světla Brigit

  • Dokáže pomoci a dodat odvahu, a to především ženám
  • Konečně najít správný smysl života
  • Ochránit vás
  • Dodat vřelost a teplo v oblasti vztahů a prostředí

V minulosti se jednalo o velmi respektovanou keltskou bohyni, která měla vynikající pověst hlavně v oblasti Irska. Především ve městě Kildare. Právě v něm byl na její počet postavený chrám, ve kterém měly ženy za úkol starat se o věčný oheň. Postupem času došlo k tomu, že v pátém století si vše převzala katolická církev, která ji začala nazývat "Svatá Brigit".

Brigit bývá zpodobňovaná jako panna s labutí. Jedná se o bohyni z úsvitu lidských dějin, přesto ji křesťanství prohlásilo za svatou a její studny a oltáře jsou ctěny až do dnešního dne. Je spojována s léčením, poezií, plodností a přírodou. Nejprve si ujasněte své cíle. Pokud ve svých záměrech nemáte jasno, pak zmatek oslabí vaši moc a sílu . Čelte svým obavám i strachu a stůjte za svými ideály a pravdou. Bude vás provázet a podporovat.