Knihovna mých webinářů

a časté otázky a odpovědi mých (nejen) začínajících klientů

O příštích webinářích budu včas informovat emailem.

Vyjasnění informací v závěru videa výše. Téma: Alkohol a Reiki

Dostal se ke mně jeden ohlas na video výše, kde závěrem odpovídám jeden dotaz, který se týkal toho, zda, může člověk poslat energii, i když si dal předtím sklenku vína. Reakci jsem takovouto obdržel pouze jednu jedinou, takže to přisuzuji spíše tomu, že si v daném sdělení člověk zavnímal možná své vlastní bloky, obavy či strachy, a proto mi napsal svůj názor s urgencí, abych vše vyjasnil. :)

Takže: Alkohol určitě nepodporuji. Platí to, co říkám neustále - ve více videích a v každém mém videokurzu se základními instrukcemi a v mých vlastních skriptech: opilý terapeut či léčitel určitě není v pořádku!

Já sám alkohol nepiji vůbec, jakože absolutně vůbec, ani pivo, ani víno a pokud za rok vypiju 1 dcl vína, tak je to moc - na nějaké rodinné oslavě. A to přestože žiji na Moravě. :) Stejně tak ani nekouřím...

Nicméně si umím představit, že si lidé běžně třeba v období léta ugrilují něco s přáteli na zahradě a zapijí to 1 skleničkou piva. (Přičemž nejste vůbec opilí.) Najednou jiného člověka z rodiny rozbolí břicho, či je mu jinak špatně, pak je na uvážení každého z Vás, zda budete energii na podporu či zjemnění nekomfortu dávat, tedy zda nabídnete pomoc, či necháte daného člověka bez nabídky pomoci. A opět platí, že záleží i na příjemci/pacientovi, zda nabízenou pomoc přijme.

Stejná situace, jiný scénář: Jste u známých, grilujete, dáte si po obědě skleničku piva na zapití. Někomu se náhle přihodí nějaký úraz (třeba jen popálenina od rozžhaveného grilu či vařící vody), ale jste třeba někde na chatě v Jeseníkách, nemáte led, nemáte už nic moc studeného... popálenina bolí a bolí. Neposkytnete zraněnému pomoc a necháte jej trpět bez nabídky úlevy pomocí Reiki, jen proto, že jste oběd zapili jednou sklenkou piva?

Mě se třeba několikrát do roka stane, že se na mě obrátí někdo, kdo potřebuje pomoc urgentně. Potřebuje poslat energii na ideální průběh něčí operace, na pomoc někomu blízkému či přímo sobě. Jsou to často příběhy, kdy jde o dobré zdraví či život, často dětí. A pokud se na Vás někdo takový obrátí, v této situaci, a Vy jste zrovna v létě po ugrilovaném obědě, který jste zapil 1 sklenkou piva, tak odmítnete pomoc člověku v nouzi??

Je to opět samozřejmě na uvážení každého, aby vyhodnotil svůj stav a zvážil, zda svou pomoc v podobě energetické podpory nabídne.

Pokud si někdo dá víno, hodně vína a motá se mu hlava, pak se mu energie nemusí ani spustit... Nemusí to však znamenat, že ani tak díky aktivačnímu záměru pomoci tohoto člověka, Vesmír i tak nepošle nějakou energii či anděly na pomoc - jelikož je to nouze nejvyšší, nečekaná situace. Vesmír zkrátka pozná, když léčitel pije denně a vědomě, přestože má nasmlouvané klienty na léčení (zde by to byla vědomá nedbalost či lhostejnost ke klientovi). A stejnětak Vesmír pozná, když jste na oslavě a z nenadání Vám pozdě večer pípne mobil s žádostí o neplánovanou urgentní spirituální podporu.

Od roku 2010 jsem zažil mnohé příběhy. Lidé je se mnou sdíleli. Lidé, kteří se na mě obrátili, když byli v úzkých a potřebovali nějakou spirituální vzpruhu, a třeba jen ujištění, že to bude dobré. Protože třeba zrovna v tu chvíli nebyl nikdo jiný po ruce.

Jediné, co mohu já lidi v rámci mých videokurzů naučit, je jednat v souladu s 5+1 principy Reiki, aby si neutvářeli další negativní karmu. A druhé, co mohu udělat je, sdílet s lidmi vše, co jsem prožil od roku 2010, kdy jsem šel "s kůží na trh", a že toho bylo. Někdy mám pocit, že příběhy druhých doslova "přetékám", jako osvěžující fontána uprostřed letního města. :) 

Takže, když odpovídám dotazy v rámci mých pravidelných online webinářů, pak pro ozvláštnění, abych neříkal neustále zcela totéž, často sahám v paměti do různých zkušeností, zážitků a příběhů a snažím se odpovědět vždy nejlépe, jak dovedu a hlavně pro to, aby moji studenti byli spokojení a dozvěděli se něco nového. Protože jsem člověk, který pojí svou vlastní pohodu v životě s tím, jak spokojeni jsou moji studenti. Takový jsem a jiný už nebudu. Mám to v duši, ve svém nastavení, ve svém "daru". :)

Každopádně, téma alkoholu považuji tímto za zcela uzavřené a vysvětlené. Takže příští dotazy tohoto typu budu přeskakovat. Tématu se navíc detailně věnuji v mých videokurzech a studijních materiálech - takže Ti, kdož mé online kurzy absolvují mají o tomto tématu zcela detailní přehled a mají tyto informace dobře srovnané. A pokud je přece třeba kdykoli něco dovysvětlit, řeším to. :) 

Děkuji za pozornost. Zdravím. Martin

Co by Vám nemělo uniknout: