Nepravdy a nepochopení o REIKI

08.10.2021

Dnes mi přišla zpráva od Martiny, která má před svým prvním kurzem Reiki. Napsala mi, že má určité vnitřní strachy, ale že ji Vesmír k Reiki stejně nakonec přivedl a že se současně těší. Dnes bych se s Vámi chtěl podělit o to, co jsem jí odepsal:

Když jsem začínal řídit, taky jsem se bál. A znám mnoho dalších, kteří své první kilometry najížděli stěží a plní obav. Někteří řidičská oprávnění sice mají, ale stejně neřídí, mají strach.

Je přirozené, že má člověk při první zkušenosti s čímkoli určitý respekt. Postupně, jak proniknete do skutečně relevantních informací, tak se více uvolníte, zejména po prvních dnech zkoumání Reiki.

O Reiki existuje několik pár nepravd, polopravd, dezinformací a nepochopení. Je to dáno tím, že Reiki je fenomén, který je s tu námi 100 let. Reiki za tuto dobu pomohla stovkám milionů lidí po celém světě. Reiki není centrálně řízené náboženství, není to vůbec žádné náboženství. 

Reiki, stejně jako meditace (která je mimochodem mnohem starší než současná evropská náboženství), dále také andělé, práce s minulými životy, výklad karet, automatické písmo či automatická kresba, práce s kyvadlem, čištění Akášických záznamů duše, léčitelství, apod. můžeme zahrnout pod označení "esoterika" či "New Age" neboli "nový věk", čímž je myšleno, že se lidé postupně začínají probouzet, dívat se na svět a svůj dosavadní život jinak, a žijí více duchovně a více vědomě. Já esoteriku vnímám jako zcela svobodné duchovno, které má každý individuální a jedinečné, protože každý jsme originál.

Je třeba si uvědomit, že pokud budete i Vy 100 let globálně slavná a známá osobnost, budete mít stovky milionů příznivců. Jistě a zcela přirozeně by se na světě však našli i Vaši odpůrci, různí (sami se sebou vnitřně nevyrovnaní) hateři či dezinformátoři, kteří by o Vás šířili nepravdy. A to přesto, že by Vás vůbec neznali. 

Dezinformace, lži a nepravdy na internetu a často i v neseriózních médiích... Dnes se toto děje bohužel zcela běžně, a to i s obyčejnými věcmi. Dnes dezinformace a nepravdy rozdělují společnost na celém světě. Je to bohužel úděl dnešní doby, vypořádat se s rozdělováním ega na dobré a špatné věci, na dobré a špatné lidi...

Reiki je zkrátka metoda či technika, která, je-li učena dle skutečně originálních principů (což právě Komyo Kai Reiki je), pak je to krásná jednoduchá cesta k vnitřnímu klidu, harmonii, sebepoznání, dobrému zdraví a celkové pohodě. Samozřejmě je také důležitý výběr Vašeho učitele Reiki. Proto dejte při výběru pouze na svou vlastní intuici, vše ostatní (forma kurzu, vzdálenost či cena) by měly být až druhotné faktory. Vlastní intuice a to, zda Vám daný učitel Reiki "sedí" je nejdůležitější.

Martin Ospalík, Velmistr 22. stupně Reiki