ANÁHATA - ČTVRTÁ ČAKRA

13.10.2020

Mluvíme o ní také jako o čakře centrální nebo srdeční z toho důvodu, že právě srdce je ústřední orgán našeho těla. Představuje nekonečnou upřímnou lásku. Elementem této čakry je vzduch. Označujeme ji světle modrou barvou, díky barvám třetí čakry se zde mísí také barva žlutá, oranžová i zelená. Smyslovou funkcí je hmat. Zpíváme mantru JAM. Dodává energii nejdůležitějšímu orgánu v těle - našemu srdci a celé oběhové soustavě, dále také horní části zad a kůži, hrudníku, spodní části plic, brzlíku a bludnému nervu (pracuje v krku, hrudníku a břiše). Endokrynní žlázou je brzlík.

Protože je to již zmíněná centrální čakra, ovlivňuje harmonický vývoj všech dalších čaker. Je brána jako střed všeho v nás. Pokud jsme se naučili pracovat s egem, umožňuje nám tato čakra zažívat pocity dosud nepoznané. Všechno je najednou nové. Jsme schopni prožívat nejniternější pocity lásky, klidu, pochopení. A to proto, že se zde rozprostírá oblast veškeré naší pravé podstaty.

Právě odsud pochází opravdové pocity lásky a něhy, radosti ze života (ať je jakýkoliv), absolutní odpuštění, sebepřijetí, ale také pokora, ochota pomoci druhým a soucit (někdo se nabídne s finanční pomocí, někdo třeba jen pošle lásku). Znamená to taky, že umíme dávat, ale umíme i přijímat. Pociťujeme odpoutání od jakékoliv majetnické formy. Jde v podstatě o to umět se oprostit, od všeho a všech, a také neočekávat vůbec nic, prostě jen být láskou, která je všude kolem nás.

Uvnitř naší duše jsou skryty nekonečné možnosti a schopnosti, které můžeme díky rozvoji čtvrté čakry nalézat. Je možné odkrýt léčitelské schopnosti, každý je má. Nejen, že můžeme léčit sami sebe, a to zprvu na fyzické úrovni, abychom se dostali k rozvoji naší duše, ale léčíme i druhé - osobně nebo na dálku - všechno je v nás a v našich myslích. Skrze lásku uvnitř nás se můžeme propojit s druhou osobou na úrovni čtvrté čakry a tímto způsobem předávat vesmírnou energii a prožívat blahodárné.

Přeji Vám hojnost požehnání a těším se u příštího článku, ke kterému mě inspirujete. 

Martin Ospalík, lektor SHAMBALLA-REIKI.CZ