ADŽNA - ŠESTÁ ČAKRA

05.01.2021

Nazýváme jí čelní čakrou z toho důvodu, že se koncentrujeme při meditacích na spodní oblast čela mezi očima nebo ji také nazýváme třetí oko, kterým můžeme vidět do větší dálky, než si myslíme. Ale jinak ji lze spatřit v oblasti hlavy, kde končí páteř. Ze staroegyptské mytologie je třetí oko také symbolem Horova oka - jednotlivé části obrázku znamení údajně lidské smysly: dotyk, sluch, chuť, zrak, myšlení, čich.

Tattvou této čakry je anúpada - ne všechno je chápáno rozumem a odehrává se mimo prostor a čas. Působí nad všemi smysly, jde již o nadsmyslové vnímání. Označujeme ji barvou bílou. Využíváme mantry ÓM.

Ovlivňuje svou energií funkci celého endokrinního systému a žlázou je hypofýzy nebo podle někoho možná také epifýzy. Ovlivňuje tedy mozek, centrální nervovou soustavu. Zde se setkávají tři hlavní energetické dráhy v našem těle. Pránický obklad, který provádím, tak energetizuje také dutiny v těle, nos, oči, uši a obličej a rozvádí energie dále do těla. Vyvažuje činnost levé (logické) a pravé (abstraktní) mozkové hemisféry.

Z tohoto místa je ovládána celá bytost. Je to spojení s vesmírnými silami, strážci a propojení s naší intuicí. Odtud vycházení podněty k využití naší duchovní podstaty a její využití k duchovnímu vedení. Právě díky této čakře mohu rozvíjet telepatii, zakoušet astrální cestování či poznávat jemnohmotné dimenze. Můžeme tak získávat nové vhledy a pochopení vesmíru jako celku.

Přeji Vám hojnost požehnání a těším se u příštího článku, ke kterému mě inspirujete. 

Martin Ospalík, lektor SHAMBALLA-REIKI.CZ