Komyo Kai reiki

Komyo reiki Kai na dálku i osobně v Praze, Brně a Ostravě

Komyo Kai reiki, neboli „Velké Světlo“ je původní/originální japonská větev Usuiho reiki. Je určitě velkým přínosem a obohacením pro učení Reiki. Kromě naprosto odlišného zasvěcení nám Komyo Kai reiki nabízí další techniky práce s touto energií. O tomto reiki se dá říci, že se více zaměřuje na duchovní růst jak žáka, tak i mistra. Dalším rozdílem je, že západ se zaměřuje na práci s čakrami, ale Komyo Kai reiki na práci s meridiány. Západ se dále zaměřuje na polohy rukou, Komyo Kai reiki na meditativní proces samoléčení. Západ se zaměřuje na symboly a jejich mantry, Komyo Kai reiki… více na mých kurzech.

Zakladatelem tohoto systému je ctihodný sensei Hyakuten Inamoto, japonský Mistr reiki a buddhistický mnich žijící v Kyotu v Japonsku. Název tohoto systému vychází z části názvu čtvrtého mistrovského symbolu reiki. „Komyo“ lze volně přeložit jako „zářící Světlo“ – „energie proudící bez konce“ – „Centrální Slunce“. Energie zprostředkovaná naladěním do Komyo reiki Kai je svojí frekvencí odlišná od tzv. západní větve Reiki a to z důvodů odlišného způsobu techniky a počtů iniciací, hlavně však použitím originálních symbolů a manter, odlišných od těch, které jsou běžně používány a předávány mistry tzv. západní větve Reiki. Symboly a mantry tvoří jádro a formuli reiki, jsou klíči k používání a předávání tohoto starobylého učení, jsou energetickými zářiči trojrozměrného tvaru a zvuku a jejich prostřednictvím energie reiki proudí jistou vibrací k určitému účelu (uzdravení – tedy harmonizace fyzického těla, jemněhmotných těl, ducha). Lze ji také vysílat mimo prostor a čas, do minulosti a budoucnosti.

Zatímco nám známé Reiki prošlo téměř celou zeměkoulí (z Japonska na Havaj, poté do USA a Evropy), Komyo Kai reiki přišlo přímo prostřednictvím reverenda Hyakutena Inamota z Japonska. Systém Komyo reiki Kai vychází z klasické původní Usui reiki. Abychom mohli uzdravit a poté udržet v harmonii fyzické tělo a duši, je potřebné vyléčit, harmonizovat a rozvíjet své vědomí. Energie Komyo reiki Kai usměrňuje na cestu empatie a bezpodmínečné lásky ke všem bytostem, zvířatům, planetě. Jste vedeni k harmonickému a šťastnému životu. Poslední záznamy z originálního učení Mikao Usui dokazují, že kladl největší důraz právě na duchovní vývoj žáka reiki. Toto je také principem vyučování zakladatele systému Komyo reiki Kai – Hyakutena Inamota, který je posledním žijícím mistrem, jenž je čtvrtý v linii mistrů Mikao Usuiho.

Linie Komyo Kai reiki: Mikao Usui -> Chujiro Hayashi -> Chioko Yamagushi -> Hyakuten Inamoto -> Česká republika.

Komyo Kai reiki vycházející z původní metody Usui reiki však není jen duševní léčebný postup. Jedná se také o přímý a obzvlášť silný fyzický léčebný postup. Energie je vyzařována také tělem praktika Komyo reiki Kai, z rukou, očima i dechem. V systému Komyo Kai reiki existují čtyři úrovně nebo stupně: Shoden, Chuden, Okuden a Shinpiden. Zaměření prvních dvou stupňů je spíše na rozvoj terapeutických aspektů Reiki, zatímco poslední dva stupně se více zaměřují na rozvoj duchovních aspektů.

Motto Komyo Kai reiki zní: „Jdi klidně ve středu mezi chválou a vinou.“

Komyo Kai jsem obdržel jako letitý Učitel Reiki. Již při prvním seznámení s Komyo Kai reiki jsem pocítil pocit „elegance“. Elegance plynoucí z jednoduchosti a důmyslnosti „originálního japonského Reiki“, které do ČR přivezl japonský Mistr/Učitel Reiki, čtvrtý mistr linie: 1. Mikao Usui -> 2. Chujiro Hayashi -> 3. Chioko Yamagushi. Zasvěcení do Komyo Kai reiki jsem u sebe vnímal jako silnější a intenzívnější.

Japonský i západní styl Reiki mají z mého pohledu rovnocennou kvalitu a svá opodstatnění. Je proto zcela na vás, co je z vašeho pohledu „to pravé“ a co vás láká či oslovuje. Domluvit se se mnou jde na dálkovém i osobním zasvěcení všech stupňů. Pro zájemce o Mistra-Učitele Komyo Kai reiki je podmínkou video hovor přes Skype pro zachování čistoty v zasvěcovacích technikách.

Komyo Kai reiki 1. – 4. stupeň

4 zasvěcení, skripta 82 stran

 • Shoden (1. stupeň) – Zaměřuje se především na samoléčbu, rodinu a přátele, dobré zdraví, štěstí, dále také na léčbu ostatních a na učení, jak praktikovat samoléčebné techniky a bezdotykovou léčbu.
 • Chuden (2. stupeň) – Zaměřuje se na pomoc druhým prostřednictvím léčení na dálku a pomáhá žákovi si lépe uvědomovat koncept ne-duality, jeho souvislost s okolním světem a vliv na něj. Prostor je samozřejmě věnován japonským technikám a třem ze čtyř symbolů.
 • Okuden (3. stupeň) – Zaměřuje se na duchovní praxi Reiki Ryoho, předání originálních mistrovských technik a na rozvoj „pravé mysli“ prostřednictvím praxe všímavosti jak v každodenním životě, tak ve vlastní Reiki praxi. Předává se poslední, mistrovský, symbol. Určeno pro ty, kteří chtějí prohloubit pochopení Reiki Ryoho a rozvinout svůj vnitřní růst.
 • Shinpiden / Shihan (Mistr-Učitel) – Završení Komyo Kai reiki, předání originálních zasvěcovacích postupů, které jsou poměrně složité, ale zato velice silné. Příprava mistra i žáka, výuka Komyo Kai reiki, principy školy, práce s originálními mudrami.

Vyšší frekvence naladění energie praktika vede ke zvýšení jeho energetického potenciálu a ke zvýšení citlivosti. Tento systém je vhodný i jako nadstavba pro absolventy všech stupňů západní větve Reiki. Již absolvování samotné iniciace 1. stupně je zážitkem i pro praktiky vyšších stupňů západní větve a zcela jistě stojí alespoň za vyzkoušení.

Opakování zasvěcení Komyo Kai reiki

Tak, jako to tato škola vyžaduje, jsem svým žákům k dispozici nejen pro konzultace dotazů, ale i pro možnost opakování zasvěcení jejich dosaženého stupně. Přínosem je zesílení energie, pročištění žáka a jeho energetického pole, pročištění podvědomých negativních programů, rozvoj čaker, zvýšení intuice, motivace žáka a chuti na sobě pracovat.
– Zasvěcení do posledního dosaženého stupně Komyo Kai reiki opakuji mým žákům ZDARMA až do odvolání KAŽDOU STŘEDU: I. stupeň ve 20:00, II. stupeň ve 20:45, III. stupeň ve 21:30 – a to po celou dobu, než absolvují další stupeň. Uzávěrka 2 prac. dny předem.

Obdržíte

 • Zasvěcení (4x 45 min)
  + Vaše předčištění (4x 90 min)
  + Dočišťující terapii (4x 60 min)
  + Vyčištění vašeho obydlí (4x 10 min)
 • Výuku (telefonicky / Skype / Viber / Whatsapp / osobně)
 • Skripta 82 stran (A4, svázané do vazby)
 • Certifikaci
 • Možnost opakování a zesílení zasvěcení
 • Diagnostiku čaker a aury
 • Poradenství

Kdo může toto zasvěcení přijmout

Kdokoli. Komyo Kai reiki je vhodnou metodou pro každého

Forma studia

Vše probíhá na dálku individuálně dle vašeho času. Každý stupeň Komyo Reiki Kai zabere ca. 1 – 2 měsíce.
Osobní seminář je pro zájemce možný v Praze, Brně a Ostravě.
… více informací o průběhu studia?

Objednávka

kontaktujte mě.

Cena na dálku: 1. stupeň: 1.000,- Kč
55,- €
2. stupeň: 2.000,- Kč
90,- €
3. stupeň: 3.500,- Kč
160,- €
Mistr-Učitel: 8.500,- Kč
370,- €
Individuální osobní seminář: + 1.000,- Kč
+ 45,- €