1. stupeň Reiki s rozšířením

1. stupeň Reiki

První stupeň Usui reiki je základní kurz vhodný pro každého, kdo má zájem pracovat s univerzální léčebnou energií a chce změnu. Reiki je zcela bezpečná a jednoduchá metoda. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti ani vědomosti. Techniky 1. stupně můžeme používat pro samoléčbu sebe sama i druhých prostým přikládáním dlaní. První stupeň Reiki učí žáka přijetí sebe sama, umožňuje odstraňování bloků, potlačených emocí, zbavení těla škodlivin, přínos uvolnění do vašeho života a navýšení vaší životní energie. Schopnost používat Reiki je žákovi předána zasvěcením, které provádí Velmistr Reiki Martin Ospalík.

V průběhu vašeho zasvěcení do Reiki prvního stupně probíhá otevření vašich energetických kanálků pro příjem Reiki. Účinek zasvěcení prostupuje fyzické, emoční a další energetické roviny a odstraňuje bloky, které vám dosud brání v kontaktu s univerzální léčebnou energií. Správným zasvěcením do Reiki, které provádím každému svému žákovi, získáváte ochranu, díky které při léčení nepřenášíte svou životní energii, ale pouze Reiki, a současně nepřebíráte energie pacienta.

Reiki je metoda práce s energií v těle i auře skrze energetické body a dráhy. Doplňuje se univerzální vesmírná (Rei) energie (Ki) do biopole člověka k léčení zdravotních obtíží a předcházení jim. Všechny nemoci jsou psychosomatické (stres a prožitá traumata), genetické (karmické) či plynoucí ze špatného způsobu myšlení. Při aplikaci Reiki neléčíme pouze následek (bolest), ale i duševní příčinu (původce obtíží). Reiki lze vnímat jako životní styl vedoucí k dobré kvalitě života a duchovnímu růstu. Reiki je jednoduchou bezpečnou a účinnou metodou pro každého.

POSLEDNÍ MÍSTA: Zvu vás 19.8.2017 do Ostravy (centrum Antakarana, ul. Dolní 65) na jednodenní osobní seminář 1. stupně Reiki s rozšířením. Cena: 2500 Kč. Přihlásit se můžete ZDE (formulář dole).

Pravidelný procvičovací mini-seminář REIKI V PRAXI pro absolventy 1. stupně Reiki nebo vyššího se uskuteční ihned poté. Vstupné: 450 Kč. Objednat se můžete ZDE.

Metodu Reiki založil před téměř 100 lety v Japonku Mikao Usui. Z hlediska numerologie vychází sečtením čísel slova „Reiki“ číslo 7, což (jako nic na světě) není náhoda, protože náhody neexistují. Sedmička je číslo Universa, duchovna, léčení a poznání duchovních principů. Žák postupně začíná postupně rozkrývat svůj úkol na Zemi, své spojení s Jednotou a Bohem/Universem. V historických pramenech je kaligrafie slabik „Rei“ a „Ki“ symbolem ochrany.

Abych předešel případnému mylnému závěru některých jedinců, podotýkám, že tento systém léčení nenahrazuje klasické lékařské ošetření. Bezpochyby je však Reiki jednou z nejlepších doplňkových metod. Ideálním stavem by ve zdravotnictví bylo, kdyby se lékaři a Reiki vzájeně doplňovali. Předmětem zájmu lékaře je především tělo. Předmětem zájmu Reiki jsou duchovní příčiny problémů a léčení rovin, kde se problémy usazují.

Vše okolo nás, i my samotní, jsme energie. Celý Vesmír je jedním obrovským komplexem nekonečných nevyčerpatelných energií a rozprostírá se všude kolem nás jako oceán. Reiki je právě jednou z těchto energií. Přestože má Reiki krásnou dlouhou tradici, je zcela aktuální a plnohodnotnou duchovní cestou pro každého. Reiki se totiž sama vyvíjí a aktualizuje pro potřeby dneška. Málokdo navíc ví, že symboly Reiki mají nové vlastnosti (o tom si povíme na 2. stupni a na 3. stupni).

Reiki je skutečně pro každého a osobně věřím, že nastane doba, kdy se Reiki bude běžně na základních školách vyučovat a děti budou mít v osnovách místo i pro určité elementární základy duchovna (zákon přitažlivosti, učení já jsem, meditace, etika, empatie, láskyplná komunikace, základy slušnosti a vzájemnosti, umění bez strachů naslouchat druhým, svému tělu a intuici). Taktéž určitě přijde doba, kdy Reiki a léčitelství obecně bude vyučováno společně s klasickou medicínou i na zdravotnických a vysokých školách. Objednávka a cena úplně dole na této stránce.

Rozšířená výuka Reiki 1. stupně

Od října 2016 vyučuji všechny stupně Reiki „rozšířeně“. To znamená: standard + mnou pečlivě vybrané sestavené rozšiřující techniky a užitečné informace navíc. Na 1. rozšířeném stupni Reiki u mne obdržíte skripta o celkovém počtu 212 stran. Do svých skript jsem zakomponoval nejen standardní informace předávané všemi učiteli na 1. stupni Reiki, ale i vlastní poznatky z mé praxe, zajímavosti ze všech vydaných knih o Reiki + nové informace a techniky, které jinde nenajdete.

Pokud již 1. stupeň Reiki máte (od jakéhokoli učitele) a chcete si své znalosti dále rozšířit společně se zesílením vašeho zasvěcení, objednejte se – poslední položka ve formuláři níže (dálkově lze kdykoli nebo osobně v níže uvedené termíny konání kurzů).

1. stupeň Reiki

1 zasvěcení, skripta 98 stran

 • Úvod do alternativní medicíny a metody Reiki
 • Dotyková a bezdotyková terapie
 • Zásady pro bezpečnou práci s Reiki
 • 5 principů Reiki
 • Čakry a aura – ovlivňované orgány, význam, funkce, nadměrná či nedostatečná funkce (tj. „přebuzená“ či „zablokovaná“ čakra)
 • Jak se zbavit „emočního tukového štítu“
 • Praktická část: Jak léčit s Reiki (36 poloh rukou, jak držet ruce apod.), sebeošetření, 3 techniky harmonizace čaker, léčení druhých dospělých, dětí, zvířat či rostlin pomocí Reiki, cvičení na vnímání a posílení energie, základní diagnostika při terapii skrze vjemy v dlaních, uzemnění po ukončení terapie

Získáním 1. stupně Reiki se žák dostává na ca. 20 % potenciálu Reiki.

Rozšíření 1. stupně Reiki

1 zasvěcení, skripta 114 stran

 • První symbol – „spouštěč Reiki“
 • 11, 21, 23 a 36 poloh rukou + významy pozic
 • 5 pravidel Reiki podrobněji (Reiki jako životní styl)
 • Základní anatomie těla
 • Úvod do meridiánů a tradiční čínské medicíny
 • Naučení se přijmout sebe sama, jací jsme (sebepřijetí prostřednictvím Reiki terapie)
 • Jak Reiki funguje – drobnohled
 • „Reiki meditace“
 • Revitalizace nápojů, pokrmů, léků
 • Nabíjení oblečení, peněženky (podpora financí) a talismanů
 • Praktická část: ochrana proti energetickým upírům (lidé, v jejichž blízkosti ztrácíte sílu), zjištění aktivní a pasivní ruky, Byosen (metoda skenování a diagnostiky zablokovaných míst těla), Reiji (intuitivní cítění), Ježíšova technika léčení těla, srdce a duše, techniky zklidnění pomocí Reiki, Atlantské techniky, spuštění energie přes symbol, základní vyčištění prostor, „suchá energetická koupel“, energetické očištění rukou, čaker a aury, Reiki na dobrou noc

Získáním 1. stupně Reiki s rozšířením se žák dostává na ca. 30 % potenciálu Reiki.

Opakování zasvěcení 1. stupně Reiki zdarma

Mým absolventům nabízím možnost si zasvěcení do jejich stupně Reiki zdarma na dálku opakovat – do odvolání, a to po celou dobu než absolvují další stupeň. Opakovaným zasvěcováním jsou udržovány světelné kanály v dokonalé čistotě, aby jimi proudila čím dál více originální zasvěcovaná energie. Přínosem je zesílení energie, pročištění aury, meridiánů i čaker žáka, pročištění podvědomých negativních programů, rozvoj čaker, zvýšení intuice a motivace žáka pro duchovní růst. Doporučuji, aby si každý absolvent své zasvěcení 1. stupně Reiki s rozšířením alespoň jednou zopakoval.
– Zasvěcení 1. stupně Reiki zdarma opakuji mým žákům každé úterý ve 20:00 – uzávěrka 2 prac. dny předem

Obdržíte

 • Zasvěcení (2x 45 min)
  + Vaše předčištění (2x 90 min)
  + Dočišťující terapii (2x 60 min)
  + Vyčištění vašeho obydlí (2x 10 min)
 • Výuku (telefonicky / Skype / Viber / Whatsapp / osobně)
 • Skripta 212 stran (A4, svázané do vazby)
 • Certifikaci (2x: absolvování klasického stupně a rozšíření)
 • Možnost opakování a zesílení zasvěcení
 • Diagnostiku čaker a aury
 • Poradenství

Kdo může zasvěcení 1. stupně Reiki přijmout

Kdokoli. Reiki je vhodnou metodou pro každého

Forma studia

Vše probíhá na dálku individuálně dle vašeho času po dobu ca. 1 měsíce.
Osobní semináře pořádám v Praze, Brně a Ostravě.
… více informací o průběhu studia?

Otázky a odpovědi k Reiki

1. Jsem začátečník, je pro mne 1. stupeň Reiki s rozšířením vhodný? ODPOVĚĎ: Určitě ano. Právě proto jsem rozšíření Reiki vytvořil, aby začátečník získal větší přehled a nemusel si dokupovat další knihy o Reiki za stovky či tisíce korun. Reiki 1 „klasiku“ + Reiki 1 „rozšíření“ vyučuji proto raději společně. (Knihy mimochodem neobsahují ani zdaleka vše.)

2. Je zasvěcení na dálku stejně kvalitní jako osobní? ODPOVĚĎ: Rozhodně ano. V mém podání jsou kurzy dálkové a osobní zcela rovnocenné. (Již žáci od 2. stupně Reiki umí aplikovat Reiki na dálku.) Pravdou je, že od roku 2010 jsou dálkové kurzy nejžádanější – zejména, když si zavoláme a ve výuce si vše řekneme. Osobní a dálková zasvěcení ode mne jsou zcela rovnocenná.

3. Je zasvěcení možné v těhotenství? Ano. Zasvěcení do Reiki přináší zklidnění nastávající maminky i miminka a lepší psychickou přípravu na příchod porodu.

Objednávka

Dálkový kurz I. stupně Reiki s rozšířením je u mě individuální a trvá ca. měsíc, kdy průběžně komunikujeme, zasvěcujeme, studujete a zkoušíte techniky Reiki atd. Nebo můžete zvolit osobní kurz Reiki, který v mém podání obsahuje vše výše uvedené + navíc jednodenní osobní seminář Reiki v Praze, Brně či Ostravě (pro 4 – 8 účastníků). Termíny níže: